Війна на Донбасі: 5 причин, чому Росія не збирається миритися

 Війна на Донбасі: 5 причин, чому Росія не збирається миритися 

Адмінстрація президента наївно шукала російський контроль над найманцями із артилерією. А варто було вправити контроль над тими, хто видає такі чутливі тези в ефір.

По-перше. Ми так довго боялися називати війну на Сході війною, а правду прикривали абревіатурами ООС та АТО, що остання соціологія показала: більше 60% – за дипломатичні шляхи врегулювання проблеми війни на Донбасі; 38% – за припинення воєнних дій та замороження конфлікту; 22% – за надання цим територіям самостійного або ж федеративного статусу у складі України.

Поки наші політики намагаються сподобатися історіями про все буде добре – Путін і не збирається миритися. Власне, тому у дні перемир’я РФ застосовує тяжке озброєння, а кількість жертв зростає.

По-друге. Поки країна застрягає в дискурсі: найманці на Сході чи ні, внутрішній конфлікт це чи ні – у Путіна користуються внутрішніми протиріччями та ламають країну зсередини, щоб зберегти і Крим, і Донбас, як вони є – почепивши економічні та політичні тягарі на Київ.

Володимир Путін прямо заявив за останній місяць: хочете миру – визнайте суб’єктність "ЛДНР”.

У нас неспроможні в некролозі за військовими визнати, що смертоносна артилерія належить російській окупаційній армії.

По-третє. Промосковські сили отримають нечувано серйозну присутність у парламенті нового скликання. Це не міцні господарники і не монополісти ключових галузей, це ті, хто довго ходив в опалі та маргінесі, але точно матиме крісло в новій президії.

Посилення саме цих сил – ознака, що РФ не збирається миритися, просто візьме клішнями міцніше. А те, що вчора здавалось неможливим, можна провести вночі в сесійному залі.

Тут йдеться навіть не про російську мову та антидекомунізацію. А про скасування постанов, що "ЛДНР” терористи, що Росія – окупант, воєнний бюджет – необхідність для виживання, а не заробітки ненависних політиків на тому, що вони посварились та заважають їздити в гості.

По-четверте. За п’ять років війни ми фактично ніколи не були активним гравцем. ЄС та США не перебувають під обстрілом РФ, але саме їхні кроки нас бережуть та підточують російську браваду.

У Євросоюзі 20 червня ухвалять рішення про продовження економічних санкцій проти Росії ще на півроку практично без обговорення. Хоча розширення санкційного списку ЄС іменами людей, причетних до видання російських паспортів на Донбасі, просувається дуже повільно.

Так от чи буде пришвидшення цих процесів, якщо АП не може назвати речі своїми іменами? Чи варто ЄС жертвувати своїм економічним інтересом, якщо у нас не можуть сказати, хто на кого напав?

По-п’яте. Всі ми дуже хочемо миру і холодного пива увечері. Але розпивання цього пива у Києві можливе лише тому, що солдат А і солдат Б дають рішучий опір ворожій артилерії.

Вранці штаб ООС повідомляє, що ці герої загинули, аби керівництво держави мало право та можливість керувати кимось із Банкової.

Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналіст, блогер.

 

 

 

Джерело: Факти

 

 

 

 

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 88
  • Коментарів: 0
  • 9-06-2019, 11:05
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: