"Мова об'єднує! Де мова – там перемога!" – Андрій Парубій (відео)

 "Мова об'єднує! Де мова – там перемога!" – Андрій Парубій (відео)

 

Сьогодні було прийнято історичне рішення - Верховна Рада ухвалила Закон про забезпечення функціонування української мови як державної 278 голосами ЗА. 

 

"Протягом останніх 400 років понад 120 разів було заборонено українську мову. Пригадайте ті, хто був у цьому залі 7 років тому, коли приймався закон Колесніченка-Ківалова – з бойовиками, ламаючи зал, ламаючи українське суспільство. 7 років тому у мільйонів українців був розпач через те, що ми не змогли захистити мову", – наголосив з трибуни парламенту Голова Верховної Ради, представник "Народного фронту" Андрій Парубій, закликаючи народних депутатів ухвалити закон про українську мову.

"А сьогодні ми маємо велику честь для кожного з нас, хто знаходиться в цьому залі, проголосувати закон про мову. Тут знаходиться українська інтелігенція, українські військові, які прийшли підтримати нас. Письменники, поети, дисиденти – привітаємо їх! Через їхні очі на нас дивиться Україна. Сьогодні, без перебільшення, на всіх нас дивиться Україна, щоб ми об'єдналися в цьому залі, тому що сьогодні мова – це набагато більше – це питання безпеки і оборони" – наголосив  Андрій Парубій перед голосуванням за закон про українську мову.


"І Путін бореться, перш за все, за серця і розум українців, а потім приходять танки", – зазначив представник "Народного фронту".


"Сьогодні ми всі повинні об'єднатись – всі українці в цьому залі. Об'єднаймось сьогодні й покажемо всій Україні, що у питанні мови ми об'єднуємося. Мова об'єднує! Де мова – там перемога! Сьогодні ми приймемо закон про українську мову! Слава Україні!" – підсумував Андрій Парубій.

Перед голосуванням нардепам також продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість прийняття цього закону.

Отже, Закон прийнято! Українська мова визначена у документі як один із символів держави на рівні із гербом, прапором і гімном. 

Законом визначено осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них керівництво держави, депутати, судді, прокурори, службовці Національного Банку України, офіцери, які проходять військову службу за контрактом, педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я. Дія цього закону не поширюється на сферу приватних відносин і здійснення релігійних обрядів.

Також закон передбачає, що кожен громадянин України (і особи, які бажають отримати українське громадянство) повинні засвідчити свій рівень володіння мовою, відповідний сертифікат буде видаватися на організованих державою мовних курсах.

Активісти під ВР зустріли оваціями ухвалення закону про мову. Наразі під парламентом триває концерт, виступають відомі українські виконавці.
 
 
 
Джерело: nfront.org.ua
 
 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 157
  • Коментарів: 0
  • 25-04-2019, 13:15
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: