На Херсонщині проблема з коштами на інсуліни. Не вистачає близько 15 мільйонів

 На Херсонщині проблема з коштами на інсуліни. Не вистачає близько 15 мільйонів 

16 квітня в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада для головних лікарів центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги і міських лікарень щодо проблемних питань галузі охорони здоров’я.

У нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь, який озвучив проблему із забезпеченням інсуліном: 

У світі компенсація коштів по програмі забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет відбувається за дуже чіткими правилами: є верхня межа по вартості, яка компенсується державою. У нас відбулося переведення з дешевих інсулінів на дорогі, з вітчизняних на імпортні. Це явище носить системний хворобливий характер по всій Україні і не залишилося непомітним для правоохоронних органів. Прогнозуючи ситуацію, розуміємо, що нам в області буде не вистачати близько 15 млн. грн.

На Херсонщині проблема з коштами на інсуліни. Не вистачає близько 15 мільйонів

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка, щороку потреба в інсулінах була в межах 20 млн. грн, а за поданими заявками на 2019 рік потрібно 35 млн. грн.

 

"Якщо сесія підтримає, з обласного бюджету будуть виділені 5 млн. грн на забезпечення інсулінами. Ці кошти ми розподілимо по районах відповідно до реєстрів, але більше коштів не буде", - зауважив Віктор Короленко.

У реєстрі області 6 097 хворих на цукровий діабет, середня вартість лікування одного хворого складає 510 грн. В області зафіксовано випадки, коли рецепт на інсулін видається пацієнту, якого в реєстрі немає. 

Як зазначила головний експерт Департаменту з педіатрії Тетяна Карчевич, неправильно здійснюється переведення з одного виду інсуліну на інший: це можна робити лише після стаціонарного лікування і за умови, якщо є побічна дія на лікування або ліки не допомагають. Тому головні лікарі отримали завдання директора Департаменту переглянути і відкоригувати ведення реєстрів, періодичність виписки рецептів і вартість відшкодувань.

 

Джерело:  favoritekherson

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 93
  • Коментарів: 0
  • 17-04-2019, 10:51
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: