Викиди з «Титану» знову лякають Херсонщину

 Викиди з «Титану» знову лякають Херсонщину  

З боку окупованого Криму знов подає «ознаки життя» сумнозвісне підприємство «Титан» біля міста Армянська. Минулого року така його активність закінчилася викидами в атмосферу діоксиду сірки та сполук хлору. А дві тисячі дітей та вагітних жінок з сіл Херсонщини біля адміністративного кордону з півостровом довелося терміново евакуювати до Скадовська. Зараз, щоправда, «подаруночки» з «Титану» стабільно зносить у бік Криму, але в квітні-травні напрям вітру зазвичай змінюється – він дме в південному напрямі. Тож хмара викидів чи то з труб, чи то з осушених ставків-накопичувачів шламу може вкотре накрити частину Каланчацького й Чаплинського району. Але цього разу таку небезпеку готуються зустріти заздалегідь.

Сьогодні, 14 березня, проблему викидів з «Титану» обговорювали на засіданні обласної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. За її рішенням, з квітня на адміністративному кордоні з АРК будуть не менше двох разів на тиждень відбирати проби повітря для аналізу на предмет наявності в ньому шкідливих для здоров’я людини речовин. Висновки лабораторних фахівців про це збираються також оперативно оприлюднювати у засобах масової інформації, аби місцеві жителі були в курсі, що відбувається. Голова комісії, заступник очільника Херсонської ОДА Вадим Чабан повідомляє: на засіданні Департаменту екології облдержадміністрації рекомендували також придбати чотири газоаналізатори, встановивши їх на КПВВ у Каланчацькому та Чаплинському районах, а також у селах Першокостянтинівка і Преображенка.

Комісія, на додачу, готує звернення до Держслужби з надзвичайних ситуацій України з проханням надати мобільну лабораторію для моніторингу повітря на адмінкордоні з Кримом в період того ж квітня-травня поточного року. Давно йдеться про необхідність мати власну техніку для цього, але облдержадміністрація та облрада ніяк не домовляться про її закупівлю. Тож якщо лабораторії немає – нехай би хоч газоаналізатори були.

Нагадаємо, 12 березня у Криму зафіксували новий викид хімічних речовин. В повітрі анексованого Красноперекопська зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації хлористого водню. Вміст оксиду вуглецю перевищує ГДК у 1,04 рази, фтористого водню — у 1,8 рази. В Армянську також зафіксували підвищення вмісту шкідливих речовин у повітрі. Вміст оксиду вуглецю перевищує ГДК (граничнодопустима концентрація) у 1,04 рази, фтористого водню — у 1,8 рази.  Про це повідомляє "Кримське управління з гідрометеорології й моніторингу довкілля". 

 

 

Джерело: Новий день

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 396
  • Коментарів: 0
  • 14-03-2019, 18:18
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: