Лемурійське озеро — химерний географічний об'єкт на мапі Херсонщини

Лемурійське озеро — химерний географічний об'єкт на мапі Херсонщини 

Цікаво, чи здогадуються представники родини мокроносих приматів (лемурів) острова Мадагаскар, що на далекій Херсонщині у них з'явилася друга батьківщина? Мабуть, ні. Про це йдеться на сторінці Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України у Фейсбук.

 [video=]

Свого часу, як зазначено у публікації, вигляд та образ життя цих унікальних тварин у європейських натуралістів викликав асоціації з відомими у римській міфології злими духами — лемурами. За повір'ями давніх римлян, душі померлих, що не потрапляли у потойбічний світ, блукали по землі, втручаючись у справи живих. Злим духам (лемурам) були присвячені нічні обряди — лемура́лії або Лемурія. Вони проводились 9, 11 і 13 травня.

 

"Немає сенсу дискутувати, - пишуть краєзнавці, - є чи ні лемури Мадагаскара нащадками мешканців міфічного континету "Лемурії", який начебто затонув у прадавні часи десь в Індійському океані. Важливим є інше: духовні послідовники псевдонаукових, езотеричних теорій про "Лемурію" знайшлися серед організаторів туристичного бізнесу на Херсонщині. З їх легкої руки новий топонім — "Лемурійське озеро" — міцно увійшов до сучасного туристичного сленгу".

 

Нині "Лемурійське озеро" нерозривно асоціюється з Херсонщиною. Точніше з територією Присиваської ОТГ, біля села Григорівка Чаплинського району. Саме тут розташоване це дивовижне утворення — заповнена солоною водою западина, що утворилася в результаті катастрофи бойового літака в далекому 1969 році.

"Серед херсонських краєзнавців досі не вдалося розшукати "вчених", які "вважають, що це ніщо інше, як залишки доісторичного Лемурійського моря, яке омивало береги міфічного затонулого континенту з високорозвиненою цивілізацією". Але саме так інформують відвідувачів про туристичний об'єкт. Кажуть, що грязь цього "озера" є не менш цілющою, ніж грязь Мертвого моря. Можливо, це дійсно так. У будь-якому разі відповідь на питання про бальнеологічну значущість ресурсів "Лемурійського озера" мають давати фахівці курортної справи, а не "знавці" з числа місцевих добродіїв. Як засвідчує план перспективного розвитку Херсонської області на 2019-2021 роки, на базі "Лемурійського озера" передбачається будівництво сучасного рекреаційного центру. Підтримка туристичного бізнесу — справа благородна. Але навряд чи личить представникам державних структур йти назустріч спритним маркетологам у їх намаганнях закріпити на мапі Херсонщині химерний географічний об'єкт — "Лемурійське озеро затоки Сиваш". Чи не так, панове географи?" - йдеться у дописі.

 

Крім того, херсонських краєзнавців "не залишає надія, що у пошуках оптимального часу для "відкриття туристичного сезону" на Херсонщині наші владні структури зупиняться на інших, більш вдалих для святкування датах, ніж 9, 11 і 13 травня. Дні, коли за давньоримськими традиціями здійснювалися священні ритуали очищення домівок від злих духів (лемурів) і будь-яка започаткована благопристойна справа ́була завчасно приречена на невдачу".

 

 

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 205
  • Коментарів: 0
  • 12-03-2019, 10:42
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: