Туристам подобається клімат Скадовська й Лазурного та не вистачає екскурсій. Дослідження (відео)

 Туристам подобається клімат Скадовська й Лазурного та не вистачає екскурсій. Дослідження (відео)
Скадовський район Херсонщини приваблює відпочивальників сприятливим кліматом, морськими пляжами та можливістю відпочивати з дітьми.

Про це йшлося під час презентації результатів дослідження щодо поточного стану туризму в місті Скадовську і селищі Лазурному Херсонської області, яка  відбулася в Укрінформі.

"Нашими респондентами стали переважно жінки та родини з дітьми – таких у нас 66%. І лише незначна частина – 2% – подорожували в складі організованої групи. Географія туристів дуже широка. Окремо можна виділити Київ та Київську область – 20,4%, багато є відпочивальників з Дніпропетровської області, зокрема з Кривого Рогу (14,1%), жителів Херсонської області також можна зустріти досить часто (16,8%)", – розповів голова Херсонського обласного відділення "Соціологічна Асоціація України" Микола Гоманюк.

За результатами дослідження, більшість респондентів надають перевагу відпочинку на морі впродовж більш як восьми днів. Так, 35% опитаних відповіли, що відпочивали чи збираються відпочивати у Скадовську та Лазурному впродовж 8-10 днів.

Водночас здебільшого відпочивальників приваблює Скадовський район сприятливим кліматом (44,7% опитаних), морськими пляжами (41,1%), вартістю відпочинку (40,4%) та можливістю відпочивати саме з дітьми (49%).

"А от послуги, що надаються людьми, знаходяться наприкінці цього рейтингу. Лише декілька відсотків респондентів відзначили такі позиції, як різноманіття кухні (6,2%), фестивалі, культурні заходи (5,5%), різноманітність пропозицій турагенцій (1,6%), кількість пам'яток (1,4%). Тобто з природною нам точно пощастило, а от над сферою послуг треба ще працювати", — уточнив Гоманюк.

Згідно з даними дослідження, залишають бажати кращого деякі громадські послуги та елементи благоустрою. Так, чистоту в громадських місцях Скадовська та Лазурного як дуже погану або погану оцінює чверть респондентів, щодо відсутності громадських туалетів негативно висловились понад 36% опитаних. Крім того, відпочивальників непокоїть доступ до інтернету (його якістю не задоволені близько 23% осіб) і банківські послуги й обмін валют (як погані та дуже погані їх оцінили 37,7% туристів).

"Так само викликають велике занепокоєння санітарно-гігієнічні умови. "Погано" й "дуже погано" їх оцінюють 22,7%. Стан пляжів негативно оцінили 23%. І головна біда південного нашого моря (і Чорного, й Азовського теж) особливо торік – це медузи. З цим фактором важко якось боротися, але в принципі інженерна думка дозволяла це питання вирішити. Так, більше 55% відпочиваючих головною проблемою пляжів Скадовська та Лазурного назвали медузи", – додав  Гоманюк.

Водночас він звернув увагу й на схвальні відгуки. Так, 72% респондентів позитивно оцінили ставлення персоналу, що обслуговує відпочивальників, а 74% – відзначили ставлення місцевого населення. Також 51% туристів оцінили як "добре" й "відмінно" стан громадської безпеки та порядку.

Окрім того, в дослідженні відображено й інформацію про те, якими видами відпочинку та оздоровлення займаються відпочивальники в Скадовську та Лазурному. Так, 81,8% надає перевагу загальному оздоровленню, близько 81% – пляжному відпочинку, 47,8% – морським прогулянкам. Водночас лише 5,7% опитаних підтвердили, що брали участь у виїзних екскурсіях і трохи більше 2% відвідували Скадовський музей.

"За даними фокус-групи, часто ми стикалися з тим, що люди, які приїхали із Західної або Центральної України, часто говорили про те, що їх цікавить усе, що вони можуть побачити на Херсонщині, навіть сам степ і курган, нарікали, що хотіли б більше дізнатися про наш край і його історію, архітектуру", – пояснив голова Херсонського обласного відділення "Соціологічна Асоціація України".

Натомість більшість опитаних – 46% – висловили впевненість у тому, що готові знову приїхати відповідати до Скадовська та Лазурного. Водночас 44% туристів вважають завищеною вартість послуг у деяких випадках на курортах Херсонщини.

Альтернативами Лазурному респонденти передусім назвали Туреччину (35%), Карпати (31%) та Єгипет (24%). Водночас 19% опитаних розглядають можливим відвідування Криму. А 24% готові замість Скадовська поїхати відпочивати до Лазурного.

Дослідження тривало з 5 липня до 30 вересня у Скадовську та Лазурному в межах програми "Громадська дія", яку реалізовує фонд "Об'єднання" за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Загалом за час дослідження було опитано 400 відпочивальників. Статистична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження складалося з анкетування, фокус-групових досліджень серед туристів і місцевих представників бізнесу (готельєри та ресторатори), мапування територій, SWOT-аналізу населених пунктів.

 

 

 


Джерело: Укрінформ 

 

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 301
  • Коментарів: 0
  • 8-03-2019, 19:23
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: