Оперна співачка родом з Херсону підкорює світову сцену

 Оперна співачка родом з Херсону підкорює світову сцену 
Українські музиканти завойовують світ не лише у сфері популярної, етно- і рок-музики, але і виконуючи класику на світовій сцені і перемагаючи в міжнародних конкурсах. Проект "Я - український музикант" вибрав талановитих і успішних молодих музикантів країни, які розповідають про вибір своєї дороги, труднощі, перемоги, мрії і плани на майбутнє.
Ксенія Ніколаєва, оперна співачка, меццо-сопрано, 27 років, народилася в Херсоні. Музикой займається з 4 років. У 2019 році завершує навчання в Національній музичній академії України, клас професора, народного артиста України Олександра Дяченка. Лауреат міжнародних конкурсів. На даний момент удосконалює свою майстерність у знаменитої оперної діви, меццо-сопрано Аніти Рачвелішвілі, що підкорила Метрополітен і Ла Скеля.
Розповідає Ксенія Ніклаєва - учасниця грантової програми фонду VERE MUSIC FUND.
- Мої батьки завжди приділяли велику увагу моєму всесторонньому розвитку, тому в моєму графіку з дитинства були музична, художня школи і танці. Спочатку я закінчила музичну школу по класу фортепіано, а після, за наполяганням педагога, почала займатися вокалом. До Києва я переїхала, коли поступила в консерваторію. Зараз я закінчую асистентуру, і в моєму розкладі прослуховування в кращих оперних театрах світу.
Є така тенденція: щоб тебе визнали в Україні, спочатку потрібно здобути популярність в світі. Відомі багаточисельні приклади, коли співакам не давали реалізуватися у нас, а тепер, коли вони стали зірками світового масштабу, їх з радістю приймають і в Україні. Як ні прикро, але це те, що доки неможливо змінити. Тому мені потрібно заробити ім'я за кордоном, а потім, сподіваюся, я зможу щось змінити в рідній країні.
Моїм дебютом стала "Іоланта” Чайковського. Тоді я ще навіть не була студенткою, а вчилася на підготовчих курсах консерваторії. Режисер Ірина Нестеренко почула мене на репетиції і сказала, що я співатиму партію Марти. Ієрархія вокалістів передбачає, що перша партія в два слова "їсти подано”, а потім вже переходиш до значніших ролей. Партія Марти написана для контральто, вона дуже характерна. Але в 18 років складно виконати і зрозуміти роль вікової героїні. На підготовку відводилося всього декілька тижнів, предстояла насичена і складна робота. Ми відпрацьовували психофізику героїні, всі її рухи, ходу і навіть думки. Спектакль пройшов прекрасно. Після дебюту у мене з'явилося бажання працювати ще більше, над складнішими партіями. І звичайно ж, результат укріпив віру в себе.
Як будь-який початковець, ти весь час сумніваєшся, і, на жаль, методика освіти в Україні побудована так, що педагог дуже рідко готовий пожертвувати своїм его, щоб вселити віру в учня. Я вдячна, що мій професор Олександр Дяченко разом з концертмейстером Наталією Королько керуються іншими принципами, і це дає відмінний результат.
Першою значимою людиною, яка допомогла мені повірити в мій голос, стала Монсеррат Кабальє. Я була на її майстер-класі в Сарагосі, після чого мені вдалося близько місяця позайматися з нею. Кабальє сказала мені: "Зрозумій, таких голосів, як у тебе, в світі опери настільки мало, що перерахувати їх вистачить пальців однієї руки, тому тобі обов'язково потрібно співати”. Можливо, вона відчула мої сумніви, але після зустрічі з нею я усвідомила, що у мене є щось коштовне, і я не маю права нехтувати цим.
Мені пощастило займатися і з легендарною Оленою Образцовой, вона відкрила мені нове звучання мого голосу. Я просто сліпо їй повірила, і почалася робота. Коли пізніше я слухала записи наших уроків, я дивувалася з результатів, яких нам удалося досягти буквально за три заняття. Вона була неймовірною людиною.
Абсолютом в своїй професії я рахую Марію Каллас, Ганну Нетребко і, безумовно, Аніту Рачвелішвілі, з якою маю честь займатися, стикаючись з її вокальним генієм. Сила їх таланту здатна міняти долі людей, зціляти душі, дарувати слухачам ні з чим не порівнянні емоції і натхнення. Це і є найголовніше в мистецтві, тому що сам по собі голос нічого не означає.
Я упевнена, зробити успішну кар'єру – це лише інструмент, який приведе до дійсної мети мого життя, – дарувати людям емоційне відродження, вселяти віру, що все можливо. Я сама в це вірю, так виховали мене батьки. Вони навчили мене не бачити кордонів, говорили: мрій, вір, йди до своєї мети – і ти зміниш цей світ. 

 
 
 
 
 
 
Джерело:  L’Officiel
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 301
  • Коментарів: 0
  • 7-03-2019, 17:07
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: