Як скадовчанин дружину шукав. Посміхніться!

Як скадовчанин дружину шукав. Посміхніться!

Коли прийшла моя пора одружитися і створити власну сімю, я звернувся до батька за допомогою.

«Пора, пора сину, шукати собі пару, - мудро розсудив він. - Але послухай мою добру пораду: не бери жінкою скадовчанку. Бо вона весь час буде командувати тобою і брати верх у всіх сімейних питаннях. І коли ти опинишся у жінки під каблуком, то життя твоє буде дуже гірким».

Я прислухався до батьківської поради і перестав звертати увагу на скадовських дівчат. Хоч якими гарними вони не були, але свобода дорожча. І тут доля послала мені знайомство з приємною дівчиною з Красного. Знову пішов до батька радитися.

«Боронь боже, синку, взяти за дружину краснянку, - аж перелякався він. - Вона тебе з світу зживе! Всі ж знають, що жінки у Красному славляться своєю нетерпимістю до чоловіків. Вони завжди сердиті і незадоволені, у них зайву чарку не випросиш, через неї кинеш друзів і будеш сидіти дома під контролем. А якщо зробиш щось по-своєму, то такий скандал закотить, що не знатимеш, де сховатися. Не повторюй моїх помилок».

Я викреслив зі свого життя дівчину з Красного. Життя один раз дано людині, то хіба ж не можна знайти свою половину серед добрих спокійних дівчат? І я поділився з батьком думкою про те, що хотів би пошукати собі супутницю для життя у Новомиколаївці. Батько гірко розсміявся:

«Давай, синку, женися! Тільки потім не кляни долю, що ходиш голодний і недоглянутий. Бо хто ж не знає, що новомиколаївські жінки більше про себе дбають, ніж про чоловіків? Он подивися на нашого сусіда – його жінка звідти. Бачиш, як він одні й ті самі штани десять років носить? Помічаєш, як він у магазині ковтає слину, дивлячись на ковбасу? Ото і з тобою так само буде!»

Почав я обминати новомиколаївських дівчат. І правильно зробив, бо через деякий час зустрілася мені гарна дівчина з Антонівки. Сподобалася вона мені, я їй також. Ось, думаю про себе – довго чекав і нарешті дочекався свого щастя. Поспішаю до батька поділитися своєю радістю. А він лише скривився:

«А я думав, ти трохи розумніший. Ти в Антонівці був хоч раз? А я був і знаю: жінки там хитрі і ненадійні. В очі одне каже, а в голові зовсім інше носить. Коротше, можеш женитися, але змирися з тим, що будеш рогатим і всі на тебе будуть тицяти пальцем. Посміховиськом станеш, одним словом. Глянь на свого дядька, мого брата – він там оженився, а тепер і радий би розженитися, та ходу назад немає!»

Мені наче гора з плечей звалилася. Добре, думаю, що батько врятував мене від сорому. Бо нічого дорожчого на світі немає, аніж вірна хороша дружина. Нічого, думаю, ще мій час не прийшов, хоч уже і до тридцяти років наближаюся. Як бог дасть – то й у вікно подасть!

Так і вийшло. Якось купував я на ринку цибулю і познайомився з чудовою жіночкою з Тарасівки. Така вона весела, доброзичлива, що душа радіє біля неї. І собою непогана. Ну, думаю, що ж тепер мій батько скаже? А він лише сплюнув спересердя:

«Можеш женитися, але потім не проси у мене грошей! Подивимося, які достатки ти з нею наживеш. Буде у тебе у хаті голо і пусто. І у дворі нічого не буде хрюкати чи кукурікати. Там такі хазяйки,що у них у руках нічого не тримається, живуть на позичках і не знають, якзвести кінці з кінцями. Будеш тоді і сам цибулею на базарі торгувати».

А мені уже скоро сорок років стукне. З одного боку, добре, що я слухався батька і не потрапив у халепу з жінкою. А з іншого – погано, бо скільки ж можна холостякувати? Давно вже батька на світі немає, однак його науку я засвоїв добре. Нехай не розраховують на мене молодиці з Широкого, бо у їх характері вічно скаржитися на життя і на роботу. А я цього не люблю. Жінки з Благодатного навпаки – пропадають на репетиціях самодіяльності, а домашню роботу перекладають на чоловіків. Отож, нехай і не мріють про союз зі мною.


Хоч мені уже давно за сорок я не втрачаю надію зустріти свою половинку. Нехай, вона не буде ідеальною. Хай буде хоч сердитою, хоч скупуватою, хоч на чужих чоловіків позирає і домашню роботу не любить. Аби тільки була – своя і найрідніша! 

Як скадовчанин дружину шукав. Посміхніться!

 

 

 

 

Остап БОРОДАТИЙ

 

                                                                                                     

 

 

 

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 424
  • Коментарів: 0
  • 8-03-2019, 08:06
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: