Скадовський сервісний центр ПФУ нагадує "сплячим" ФОПам, що у них ростуть борги по сплаті ЄСВ

Скадовський сервісний центр ПФУ нагадує "сплячим" ФОПам, що у них ростуть борги  по сплаті ЄСВ

Фізичні особи - підприємці, які останнім часом не здійснювали діяльність та не планували вести її у найближчому майбутньому, але не припинили реєстрацію, потрапили фактично в бюрократичну пастку. Та вони ж самі себе в цю пастку і загнали, точніще - їх непоінформованість. 

 

Багато з тих, хто оформив підприємницьку діяльність, а з часом перестав її здійснювати з тих чи інших причин, забув про дуже важливу обставину. Фізичні особи-підприємці (так звані ФОПи) втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою. У випадку державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємець повинен подати сам за себе звіт за формою №Д5 із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов'язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою "ліквідаційний", настає у день подання такого Звіту, відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно. Зняття з обліку ФОП фіскальними органами здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

Іншими словами, підприємці, які не здійснюють підприємницьку діяльність, але не зняті з реєстрації, все одно мають сплачувати ЄСВ. І нарахування внеску продовжується в автоматичному режимі! Тобто, якщо й надалі не розпочати процедуру, борги лише зростатимуть!

Так, за даним Головного управління ДФС у Херсонській області станом на 01 грудня 2018 року по фізичним особам-підприємцям Скадовського району обліковується значна сума заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області проводить в повному обсязі роз'яснювальну роботу з цього питання та нагадує що наявність боргу зі сплати страхових або єдиного внеску не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди підприємницької діяльності в повному обсязі, тим самим підприємці самі позбавляють себе права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

 

"Шановні мешканці міста Скадовськ та Скадовського району! 

Звертаємо Вашу увагу, якщо ви реєструвались в минулому фізичною особою — підприємцем для зайняття підприємницькою діяльністю та не мали змоги по якимсь причинам припинити(закрити) свою діяльність, просимо Вас звернутись до Головного управління ДФС у Херсонській області або до Скадовського відділу обслуговування громадян(сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за адресою: м. Скадовськ вул. Олександрівська 32, кабінет №5 для з'ясування факту дійсності перебування на обліку ДФС та для уточнення сум заборгованості по ЄСВ", - звертаються до громадян працівники Скадовського сервісного центру ПФУ.

 

Довідково: З 1 січня 2017 року набули чинності, зміни до Закону України № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими на кожну фізичну особу-підприємця та особу, яка провадить незалежну професійну діяльністьпокладається обов’язок по сплаті єдиного соціального внеску незалежно від обраної системи оподаткування.

Відтепер кожна фізична особа-підприємець, який перебуває на обліку,зобов’язана своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі:

- з 1 січня 2017 року –704 грн.(3200грн. х 22%)

- з 1 січня 2018 року –819,06 грн.(3723 грн. Х 22%)

- з 1 січня 2019 року –918,06грн.(4173 грн. Х 22%)

Страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

З 1 січня 2017 фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній або загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є:

· пенсіонерами за віком ;

· інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

 


Телефон для зв'язку 0553754462

Начальник Скадовського відділу

обслуговування громадян Олена Кожуковська

 

   • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 369
  • Коментарів: 0
  • 22-02-2019, 11:38
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: