Інсультний центр Херсона рятує життя (відео)

 Інсультний центр Херсона рятує життя (відео)

Інсульт, гостре порушення мозкового кровообігу, «мозковий удар» – друга за частотою причина інвалідності та смерті людей. Щороку у світі стається понад 15 млн інсультів. При цьому 6 млн з тих, хто поборов хворобу, помирають протягом року, а 5 млн осіб залишаються інвалідами. В Україні щорічно реєструється більше 100 тисяч інсультів, з них у місті Херсоні й області – від однієї до трьох тисяч.

Завдяки досягненням медицини боротьба з інсультами стає дієвішою. Все більше тих, хто пройшов реабілітацію після інсульту, повертаються до нормального життя.

Для херсонців з 2006 року відкрито міський інсультний центр на базі Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша, де спеціалісти застосовують досвід та методи провідних зарубіжних клінік для лікування гострого та підгострого періодів інсульту. Кожного року тут обслуговується більше тисячі хворих як із Херсона, так і з усієї області.

Варто зазначити, що Херсонський міський інсультний центр є лідером у боротьбі з цією хворобою в Україні. Тут використовується найрадикальніший спосіб лікування ішемічного інсульту – тромболізіс – внутрішньовенне або внутрішньоартеріальне введення препаратів, що розчиняють тромб у перші години після появи симптомів хвороби.

Головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша Алла Малицька ознайомила з історією створення відділення:

«Це був пілотний проект з надання допомоги хворим на гостре порушення мозкового кровообігу. Завдячуючи керівнику Євгену Євгеновичу Карабелешу, ця ініціатива була розвинута. Ми працювали зі швидкою допомогою (на той час вона так називалася), з лікарями амбулаторного профілю та первинки. І нам це вдалося. Від початку створення наш центр входить до першої трійки підрозділів такого плану в Україні».

Інсультний центр Херсона рятує життя (відео)

 

Завідувач міського інсультного центру Сергій Заєць розповів про комплексне лікування, яке здійснюється у відділенні:

«Гострі стани лікуються в інсультному центрі. Якщо можливо, ми проводимо реабілітацію у відділенні неврології. Після цього переводимо хворих до амбулаторного лікування. Через деякий час вони можуть повторно госпіталізуватися для проходження реабілітації. Також ми співпрацюємо з обласною лікарнею відновного лікування, куди направляємо хворих для подальшої реабілітації».

Інсультний центр Херсона рятує життя (відео)

 

Для більш ефективного лікування інсульту центр співпрацює з відділенням неврології. Протягом двотижневого курсу неврологи, фізичні реабілітологи, кінезіотерапевти, логопеди, психологи та інші спеціалісти допомагають пацієнтам відновити втрачені функції: вчать знову рухати кінцівками, ходити, обслуговувати себе, говорити – повертають віру в себе та любов до життя.

«Ми намагаємося змінити ставлення кожного пацієнта до його хвороби. Адже це не покарання, а шанс для того, щоб стати сильнішим духом, мудрішим. Я відчуваю безмежну радість, коли бачу, як одужують наші пацієнти, як їхнє життя змінюється на краще. І це для мене є доказом того, що я дійсно на своєму місці», – розповіла Вікторія Ілляшенко, лікар-невропатолог неврологічного відділення.

Інсультний центр Херсона рятує життя (відео)

 

Когось хвороба спіткає вперше, а хтось бореться з нею повторно... Але кожен з пацієнтів безмежно вдячний персоналу інсультного центру за врятоване життя та можливість завершити розпочаті на землі справи.

Пацієнти відділення поділилися враженнями від умов лікування, своїми історіями та планами.

Слід запам’ятати! У разі інсульту дуже важливо, щоб хворий був доставлений до центру за 60 хвилин. Медики мають всього три години, аби встановити діагноз та надати пацієнтові допомогу.

Але краще, щоб ця хвороба вас не спіткала. Будьте здорові!

 
[video=]
 
 
 
 
 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 149
  • Коментарів: 0
  • 19-02-2019, 13:54
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: