Міністр юстиції Павло Петренко про нову ініціативу "Є-Малятко" (відео)

 Міністр юстиції Павло Петренко про нову ініціативу "Є-Малятко" (відео) 

У рамках візиту на Полтавщину міністр юстиції України, представник "Народного фронту" Павло Петренко презентував нову законодавчу ініціативу «Е-малятко», яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених.

Про радісну подію, з якої міністр розпочав свій робочий візит, він повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук:  "Робочий візит розпочато з дійсно радісної події - вручення свідоцтва про народження маленькій полтавчанці Домініці".

[video=]

У Мін’юсті розробили законопроект, який дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом «єдиного вікна». При цьому не буде необхідності заповнювати реєстрацій форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи.

"Один із пріоритетних напрямків Уряду та Міністерства юстиції — підтримка відповідального батьківства та спрощення сервісів для українців. Один із них — реєстрація народження. 470 пологових будинків по всій країні — наші партнери", — зазначив Павло Петренко.

Пакет сервісів під умовною назвою «Електронне малятко» — це: 

- Державна реєстрація народження дитини та місця проживання;

- Визначення походження малюка, батьки якої не перебувають у шлюбі;

- Призначення допомоги при народженні;

- Реєстрація малюка в електронній системі охорони здоров’я та в реєстрі платників податків;

- Визначення належності дитини до громадянства України;

- Присвоєння унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

- Видача посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.

Таку заяву можна буде подати в органі державної реєстрації актів цивільного стану, в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Це можна буде зробити і в електронному вигляді.

Павло Петренко запевнив, що система працюватиме дуже просто.

Батьки через електронний кабінет вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і послуги, що вони хочуть отримати.

Заявку опрацьовуватимуть відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи. 

Нова ініціатива "Є-Малятко" забезпечить комплексний підхід у наданні сучасних сервісів батькам новонароджених. Ініційовані зміни до законодавства дозволять кожній сім'ї отримати 9 ключових послуг від різних державних відомств, подавши лише одну заяву.
 
 
 
 
 
 
Джерело: Полтавшина 
 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 174
  • Коментарів: 0
  • 19-02-2019, 11:23
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: