Порожню тару на Херсонщині збирають птахи

Порожню тару на Херсонщині збирають птахи 

Великий сюрприз очікував на завідувача лабораторією біосферного заповідника Асканія-Нова Олександра Мезінова. У лісосмузі він виявив гніздо рідкісного птаха – орлана-білохвоста. І вирішив в нього заглянути, щоб з'ясувати, чи відклали господарі яйця. Але оскільки гніздо знаходилося на самому вершечку величезного в'яза, на чотирнадцятиметрову висоту вчений лізти не ризикнув. А замість цього підняв у повітря квадрокоптер, оснащений відеокамерою.
Отримавши з нього «картинку», Олександр Сергійович здивувався: окрім гілочок, орлан-білохвост приніс у гніздо... дві порожні пластикові пляшки (на знімку). Причому одна з них абсолютно очевидно була з-під пива. Для чого пернатим хижакам знадобилася використана тара, орнітологи можуть лише передбачати. Втім, у директора заповідника Асканія-Нова Віктора Гавриленка є з цього приводу своя версія:
«Можна припустити, що пляшки до гнізда приніс орел для залучення самки незвичайними предметами. Таке трапляється вже не вперше, і не лише з орланами-білохвостами. Наприклад, в гнізді степового канюка якось виявили мішок з-під селітри – напевно, теж доставлений туди, щоб зацікавити самку».
Мешканці Асканії-Нової, що довідались про порожню тару в гнізді, висунули свою «рацпропозицію». Ось би натренувати орлів на збір пластикового сміття, якого по степу валяється чимало. Його можна було б здавати підприємцям, а на виручку купувати пернатим їх законну долю у вигляді каченят або курчат.
 
 

Сергій Яновський

Фото Олександра Мезінова

 
 
 
Джерело: Херсонці 
 
 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 136
  • Коментарів: 0
  • 11-02-2019, 06:58
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: