У Скадовську вшанували памя’ть жертв Голокосту та Героїв Крут

У Скадовську вшанували памя’ть жертв Голокосту та Героїв Крут


29 січня у Скадовську, у читальній залі бібліотеки районного будинку культури, відбулися пам’ятні заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та Дня пам’яті Героїв Крут. 

Захід, присвячений пам’яті Героїв Крут, пройшов під гаслом «Через Крути до майбутнього». Присутні переглянули відеоряд з кадрами бою між 4-тисячною більшовицькою армією Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень захисників України. 

Голова районної державної адміністрації Віктор Турик наголосив: «29 січня 1918 року викарбовано в історії Україні кривавим слідом. Саме в цей день відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Бій під Крутами стримав більшовицький наступ, але забрав життя десятків героїв. 300 юнаків-героїв пішло в безсмертя. Вони показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої Крут – одні із перших захисників України в ХХ столітті. Нерівний бій хоч і не врятував Київ від захоплення Червоною гвардією, але став символом самопожертви українських юнаків. Ми мали б засвоїти ще тоді, що сильна армія є запорукою сильної держави. Бій під Крутами став трагедією і водночас тріумфом української нації, яскравим виявом національної самосвідомості й жертовності. Це знаменний день для кожного українця-патріота, а особливо для людей, які нині захищають Батьківщину від агресії і терору на Сході України. Вклоняємося низько героям сьогодення – Героям Небесної Сотні, котрі змінили хід історії України, та Героям АТО, котрі воюють за незалежність України на фронті неоголошеної війни та не дають окупантові просунутися вглиб держави».

Продовжились пам'ятні заходи вшануванням жертв Голокосту.  

«Трагедія  Бабиного  Яру  та  інші  події  Голокосту,  масові  вбивства,  знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на  багатьох  подіях  історії  України. Українці також пережили геноцид у 1932-1933 та 1946-1947 роках, і в цьому виявляються спільні переживання наших народів - страшне горе та тортури не змогли зламати силу духа, ми повстали з руїн і далі продовжуємо свій шлях. Ми не маємо права забувати своє минуле! Впевнені, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави та докладем спільні зусилля для завершення великої місії – зберегти, розбудувати та уславити нашу Велику Єдину Україну» - зазначив голова районної державної адміністрації.

Під час заходу хвилиною мовчання згадали  жертв Голокосту та українців, полеглих за незалежність України.

 


Джерело: Скадовська РДА

 

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 129
  • Коментарів: 0
  • 31-01-2019, 11:04
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: