Безкоштовні лічильники газу для українців: названо важливий нюанс

 Безкоштовні лічильники газу для українців: названо важливий нюанс 

Верховний суд України зобов'язав облгази безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам, однак для реалізації цього кроку існує величезна перешкода - корупція. Тому тим, хто вирішив обзавестися газовим лічильником, поки доведеться обходитися своїми силами.

[video=]

Про це розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. За його словами, проблема в тому, що компанії, які займаються розподілом газу, не зацікавлені в установці лічильників.
 
"Відсутність 100% нагляду, контролю і обліку реалізації природного газу як товару, дозволяє маніпулювати обсягами споживання", - зазначив експерт.

Як нагадав Рябцев, в Україні є суттєвий розрив між цінами на газ для населення і промислових споживачів.

"Облгази мають можливість частину газу, яку нібито продали населенню, але списали за нормативами, а не за лічильниками, насправді реалізовувати за майже вдвічі вищою ціною промисловими споживачам... Установка лічильників повинна була бути завершена до 1 січня цього року. Але цей термін продовжили через фактичну незацікавленість компаній в тому, щоб встановлювати їх", - пояснив він.

Експерт також зазначив, що, відповідно до закону про ринок природного газу, діяльність з розподілу газу і його продажу повинна бути розділена.

За його словами, в перспективі облгази будуть позбавлені можливості зловживати на різниці цін, і у них з'явиться зацікавленість в установці лічильників, оскільки від цього буде залежати їх прибуток у майбутньому.

"Свого часу були вирівняні ціни для населення і промислових споживачів, але потім протягом 2-3 років ситуація погіршилася, і зараз дехто намагається збільшити так звані нормативи для домогосподарств, які не оснащені лічильниками, щоб ще більше збільшити масштаби зловживань. Тому, коли чиновники говорять, що у нас корупційні схеми прибрані з газового ринку, я з цим не погоджуюся", - підкреслив він.

Рябцев також порадив українцям, які не мають лічильників газу, ставити їх самостійно, що дозволить економити на оплаті рахунків вже зараз. У разі, якщо через суд домагатися від облгазів безкоштовної установки лічильників, сума судових витрат для українців буде більшою, ніж ціна лічильника, попередив він.

 

 

 

Джерело: obozrevatel

 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 185
  • Коментарів: 0
  • 11-01-2019, 16:07
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: