Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео)

 Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео) 

10 грудня делегація Скадовського району, де досі не створено жодної ОТГ, відвідали Зеленопідську об’єднану територіальну громаду Каховського району з метою знайти більше вагомих аргументів «за». До делегації увійшли представники Новомиколаївської сільської ради, яка виступила ініціатором заходу, та Михайлівської, громада якої ще має багато сумнівів щодо об'єднання. 

Представники Скадовського району змогли своїми очима побачити «дива» децентралізації, адже Галині Лобунько, голові Зеленопідської ОТГ є що показати за два роки після об’єднання. "Ми дуже жалкуємо, що втратили рік та об’єдналися у 2016 році, тому раджу вам об’єднуватись і нікого не слухати, бо ви вже втратили не рік, а три роки", - порадила гостям Галина Лобунько. 

Зеленопідську ОТГ створено у грудні 2016 року, і на сьогодні вона об'єднує 9 населених пунктів.

Спочатку голова показала сільраду, яка знаходиться на завершальних стадіях сучасного ремонту, провела невеличку презентацію про громаду та екскурсію об'єктами інфраструктури.  

Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео)

Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео)

Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео)

Делегація Скадовського району знайомилась з досвідом Зеленопідської ОТГ (відео)

"Галина Лобунько – суперовий агітатор за децентралізацію! Є перешкоди на шляху об’єднання нашої громади, але ми хочемо їх подолати. Я думаю, що ми таки їх подолаємо, об’єднаємось і будемо вам дуже вдячні за цей перший досвід – це наша перша спільна поїздка в об’єднану громаду з громадою, з якою ми плануємо об’єднатися", - підсумувала враження від презентації та огляду об'єктів Євгенія Глєбова, голова Новомиколаївської сільської ради Скадовського району. 

"Це неймовірний результат, - поділилась враженнями директор Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування  Оксана Силюкова. - Наприклад, в с. Дмитрівка до об’єднання в будинку культури був настільки зруйнований дах, що крізь нього можна було побачити зірки на нічному небі. Тепер це сучасна будівля з ремонтом та затишно облаштована для відвідувачів. На даний момент перший з трьох спортивних комплексів на території громади також зазнає капремонту, щоб молодь мала можливість фізично розвиватись. В дитсадочки та школи постійно закуповуються нові меблі та облаштовується простір, який спонукає до навчання та розвитку. Сільські бібліотеки облаштовані сучасними комп’ютерами, місцеві жителі зазначають, що діти люблять проводити там вільний час, адже таких бібліотек в громаді аж п’ять. Список позитивних змін в громаді після об’єднання можна продовжувати, але важливо звернути увагу і на той факт, що за попередні роки незалежності не вдалось зробити стільки, скільки за ці два роки! А вже зовсім скоро громада зможе похвалитися і новим ЦНАП, створеним за підтримки «Програми U-LEAD з Європою». Сподіваємось, що Зеленопідська громада приємно вразила гостів та мотивувала прискорити процес об’єднання!"

"Якщо нічого не робиш, то тобі нічого і не треба! А коли у тебе багато роботи, то ти постійно шукаєш ресурси, як втілити в життя задумане. По такому принципу живе та розвивається наша громада. Ми приділяємо увагу всім населеним пунктам в громаді. Не вірте в децентралізаційний міф, що ніби після об’єднання всі ресурси підуть на покращення центральної садиби. Ми на засіданнях сесії сільради завжди доходимо згоди, тому що в першу чергу, виділяємо ресурси туди, де цього потребують в громаді", - поділилась голова Зеленопідської ОТГ.

Більше - у сюжеті Скадовського телеканалу «Перспектива». 

 
[video=]
 
 
 
 
 
 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 261
  • Коментарів: 0
  • 13-12-2018, 11:28
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: