Досягнення України за п'ять років після Євромайдану. Як змінилася економіка країни

 Досягнення України за п'ять років після Євромайдану. Як змінилася економіка країни 

П'ять років тому в країні почалася Революція Гідності, в результаті якої було підписано Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом. А 1 вересня 2017 року документ було ратифіковано ЄС.

Як змінилася економіка країни за ці п'ять років і що отримала Україна від євроінтеграції?

1

Експорт в країни Євросоюзу. З початку цього року він зріс на 21% і зростає вже кілька років поспіль. Більше того, в 2018 році обсяг експорту перевершив рівень 2013 року, а Україна ж втратила Крим і частину Донбасу, що окуповані Росією. Якщо порівняти зовнішню торгівлю з ЄС у грошовому еквіваленті, то наша країна однозначно у виграші.

 

2

Дерегуляція бізнесу. Багато в чому вона викликана тим, що уряд намагається привести українські норми регулювання у відповідність з європейськими. Держрегуляторна служба заявляє, що за період 2016-2017 рр. було знято понад 100 регуляторних бар'єрів, а також скасовано близько 15 тис. радянських стандартів. Було скасовано отримання безлічі ліцензій в портовій галузі та аграрному бізнесі, які дозволяли чиновникам займатися корупцією. Таким чином було скасовано велику кількість заборон і вимог, які не дозволяли нормально розвиватися бізнесу.

 

Як мінімум у п'яти провідних галузях стало простіше працювати за рахунок дерегуляції. У бізнесу з'явилося більше можливостей, посилилася конкуренція і тому знизилися ціни на продукцію.

3

Сертифікація української продукції для виходу на Європейський ринок. Нарешті українці стали перейматися тим, щоб продукція відповідала європейським стандартам. Раніше Україна ніколи не розглядала ринок ЄС як основний. Тому втрата ринків Росії послужила «чарівним пенделем» для українського бізнесу і змусила сертифікувати свій товар у Євросоюзі. І поки що більшість продукції експортується саме в європейські країни.

 

Додатковий плюс в тому, що як тільки український бізнес отримав європейські сертифікати якості, перед Україною відкрилися ринки Індії, Північної Африки, Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Наша країна ніколи не вийшла б на них без якісного товару, який відповідає європейським стандартам.

Звичайно, п'ять років тому українці пережили шок, але економічно Україна виграла від цієї інтеграції. Всі розмови про те, що долар був по 8 грн, а став по 24 грн – це маніпуляція. За останні 10 років у країні курс долара виріс з 5 грн до 28 грн за долар. Тобто він виріс в шість разів.

У Білорусі за цей час була девальвація їх валюти в 12 разів, тобто вдвічі більше, ніж в Україні. Таке падіння національної валюти відбулося без війни, без анексії територій і без інших супутніх чинників.

Тому українська економіка гідно пройшла цей період. Звичайно, якби не агресія Росії, не тільки військова, а й економічна, що позбавила Україну російського ринку, то наша країна була б в абсолютному виграші. А так українці все одно будуть у виграші, просто потрібно більше часу. 

 

 

 

Джерело: НВ


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 200
  • Коментарів: 0
  • 23-11-2018, 10:42

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: