Зустрілися через 40 років

Зустрілися через 40 років

Сьогодні на місці Скадовського заводу напівпровідникових приладів  похмурі руїни. Там, де колись працювали  понад дві тисячі робітників та інженерів тепер порожньо, сумно і непривітно.  А колись тут виробляли  інтегральні напівпровідникові мікросхеми, більш відомі під назвою варікапи КВ109ВГ у пластмасовому корпусі. Ці вироби були складовою частиною різноманітної електронної техніки, зокрема застосовувалися у виробництві телевізорів.

Завод, заснований у 1978 році, проіснував недовго в силу кількох причин. У колишньому СРСР склалися негативні для економіки умови, а трохи згодом внаслідок гострої економічної кризи розвалилася  держава і зруйнувалися економічні зв’язки з суміжними підприємствами. Продукція, яку виробляли на заводі, виявилася нікому не потрібною. Тим більше, що світ електроніки вже знаходився на порозі революційних змін завдяки впровадженню комп’ютеризації та цифрової технології. І морально застаріла продукція Скадовського ЗНП не знайшла застосування. Керівництво заводу робило спроби перепрофілювати підприємство на іншу продукцію, але безуспішно. Шукали надійного інвестора, котрий би зацікавився унікальним обладнанням заводу, але також безрезультатно.

Нині на місці заводу діє борошномельне приватне підприємство.

І все ж колишні працівники Скадовського заводу напівпровідникових приладів відзначили 40-річчя з дня заснування підприємства, на якому колись працювали. Не сказати, щоб вони прийшли з радісним настроєм, адже заводу давно вже немає. Але приємно було згадати молоді роки, спільну роботу на престижному заводі. Тут була висока заробітна плата, людей швидко забезпечували житлом, був збудований цілий мікрорайон міста.

На зустріч приїхали гості з Києва та Херсона – колишній директор заводу В. Третьяков, заслужений енергетик України В. Скороход, заступник директора М. Євстаф'єв, начальник цеху В. Малишко.

Це  свято для сорока працівників заводу відбулося завдяки організаторській діяльності їх колег Вячеслава Кінцеля та Володимира Курікова.

 

 

 

 

Юрій Бондарєв

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 948
  • Коментарів: 1
  • 8-10-2018, 12:44

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: