Легенда острова Джарилгач

 Легенда острова Джарилгач 
У давні-давні часи, в часи Хаджі Герая, в рибальському селі Ал-Аг'аки (Скадовськ) жила молода дівчина Мубіне і була вона незвичайної краси. Такої, що навіть вітер зупинявся, коли розганяв хмари на морі, щоб розглянути її непоспішаючи. А сонце з хмарами змагалися між собою, хто зможе більше бути поряд з нею.
Була вона єдиною дочкою старого рибака Мемета, і не було дня, щоб він не дякував Аллаху, за те, що послав він йому таку красуню дочку. Була вона струнка, немов гірська лань з далекого Бахчисараю, а  очі були чорні, як зірки в безмісячну ніч. Яскраві губи, здавалися немов зроблені із стиглих вишень з саду самого  Хаджі Герая. Часто приходила вона до моря і вдивлялася в далечінь, немов намагалася розгледіти свого коханого з далекого Гезльова (Євпаторія). Не радували її великі улови риби, і не була вона рада дарам щедрих садів свого батька. Серце молодої дівчини було далеке за тисячу миль від рідної домівки.
І ось настала мить, коли коханий прислав сватів... Три дні село Ал-Аг'аки святкувало весілля молодих. І не було людини, яка не раділа б разом з ними. І навіть ревнивий дощ погодився на три дні і три ночі відлетіти далеко на північ...
Але саме з півночі прийшла біда...  Плем'я злих кочівників захопило узбережжя. Поранений був її коханий у важкій і не рівній битві з ворогами. Сміливо бився він, повергнувши у втечу десятки ворогів, захищаючи свою кохану, але одна стріла все ж попала в серце дівчини. Смертельно поранену Мубіне ніс він до свого корабля, але розбили корабель прибульці з півночі, залишився він один зі свого війська і вирішив тоді Ібрагим, що не зможе він жити без своєї коханої. Увійшов він у води Чорного моря, тримаючи на руках поранену дівчину.
Як тільки дощ дізнався, що селище розгромлене, а Мубіне поранена, зі всіх сил він поспішив на допомогу молодим, але побачив лише Ібрагима, який входив у воду.  Змолився дощ: "О Аллах, зроби так, щоб врятувалися вони!"  Почули сонце і хвилі, почули всі слуги Аллаха, що так любили дівчину,  і сталося диво - почало розступатися море перед ногами Ібрагима. Лише тонка лінія піску залишалася за кожним його кроком. Довго йшов Ібрагим, поки не впав без сил далеко у піщаному морі. Багато днів  залишався він без руху на безлюдному острові, і лише гіркі сльози нескінченно текли з його очей. Так і сидів  він на березі К'ара Ден'іза (Чорне море), поки не помер від горя.
Так утворився острів Джарилгач, а на місці де лилися сльози Ібрагима, тепер, всього в декількох метрах від моря, б'є чистісіньке джерело прісної води, смачніше за якої немає в світі. І якщо закохані зроблять по три ковтки з цього джерела, то назавжди залишаться разом, і ніхто не зможе розлучити їх.  Таке повір'я місцевих жителів. І це чиста правда.
"І почало розступатися море перед ногами Ібрагима. Лише тонка лінія піску, залишалася за кожним його кроком" 

Легенда острова Джарилгач

"Всього у декількох метрах від моря, б'є чистісіньке джерело прісної води, смачніше за яку немає на світі"

Легенда острова Джарилгач

Легенда острова Джарилгач

 
 

 

Джерело: Радіо "Куреш"

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 3 221
  • Коментарів: 1
  • 23-09-2018, 17:26

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".

Гости
комментариев
публикаций
Данная легенда относится к времени Хаджи Герая (около 1397 — 1466гг), тогда как легенда острова Джарылгач по историческим документам датируется временем Ахилла, Троянской войны(3000лет до н.э), т.е. более раннего периода. На мой взгляд попытка авторов данной статьи открыть новую историю острова Джарылгач может отображать лишь их собственное мнение


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: