О. Никифорчак. Муркотливе чудо: незвичайний учень звичайної школи

 О. Никифорчак. Муркотливе чудо: незвичайний учень звичайної школи 

"Давні єгиптяни мали рацію. Вони вважали їх богами. І Кіплінг теж мав рацію. Вони чинять що хочуть і коли хочуть. І я теж – за компанію. Бо вони чудові!" - так починається давня історія, яку у блозі "Українського інтересу" вирішив ще раз нагадати Олександр Никифорчак. 

 

Кішки. Справжня прикраса нашого світу. І психоаналітики вони неперевершені. Який би не був важкий день, які би проблеми не насіли, але, при поверненні додому, вони зустрінуть, потруться-помуркочуть. І проблема – вже не проблема.

Кажуть, що є три речі, на які можна дивитись вічно. Правда, перелік у багатьох дещо свій. У мене одним з них будуть витівки цих пухнастих друзів людини. Вони саме друзі, а не приручені тварини – на моє глибоке переконання. І через оцю самостійність та незалежність втнути вони можуть таке, що… От, наприклад, таке.

Як учні люблять ходити до школи – розповідати зайве. Була б їх воля – більшість і ногою туди не ступила. Як їм не соромно перед учнем, який день у день, без пропусків, шістнадцять років ходив до школи Елізіан Хайтс в штаті Каліфорнія, у США. Про нього директор цієї школи Беверлі Мейсон книгу написала.

На початку нового навчального 1952 року до класу номер 8 зайшов смугастий кіт, спокійнісінько всівся на стіл та почав чепуритись. А оскільки було видно, що він голодний, то вчителька дозволила його напоїти та нагодувати. Відтоді щодня він приходив зранку й ішов кудись по закінченню занять. Весь час в один і той клас, його так і звати стали – Клас 8. Таке от незвичне ім’я.

 

О. Никифорчак. Муркотливе чудо: незвичайний учень звичайної школи

 

Проходив час. Кіт став звичним, навіть такою собі реліквією та атрибутом цієї школи.

Такого незвичного учня полюбили всі: і вчителі, і учні. Клас 8 (обидва) стали найпопулярнішими в школі, була навіть посада введена, за право обійняти яку точились неабиякі баталії. Годувальник кота – чи не "крутіше” директора. Це спричинило й дещо негативні наслідки. Для кота. Він став страждати від надмірної ваги.

Щороку стало традиційним фото з ним випускників школи. Ще раз повторю – жодного дня він не пропустив, непоганий приклад для наслідування двоногим учням, чи не так?

З часом вік та хвороби брали своє, перенесена пневмонія та бійки з "конкурентами” теж здоров’я не додали. Потрібен був постійний догляд та постійна "прописка”. І одна з вчительок, Вірджінія Накано, що жила поряд, стала забирати його додому, і вже звідти він щоранку ходив на уроки, повертаючись ввечері до нової господині. Потім, коли йому вже було важко ходити, вчителі слугували йому своєрідним таксі – носили кота звичним маршрутом.

Кіт був безхатченком і де він жив до поселення в домі вчительки у "вільний від уроків” час – невідомо. Це так і залишилось таємницею, хоч слава цього незвичного учня ширилась штатом та країною – журналісти були частими гостями школи.

У всіх шкільних альбомах цих років кіт Клас 8 був обов’язковим учасником, посередині фото, в оточенні учнів. А сайт школи й досі має сторінку, присвячену смугастому учневі-талісману школи, є і його особистий сайт та сторінка у фейсбуці. Читання уривків зі згаданої вже книги директора школи Беверлі Мейсон "Кіт на ймення Клас 8” теж стало традиційним першим уроком у цій школі.

Продовжувалось це до 1968 року, коли кіт, в досить таки поважному віці – 21 рік, рекордний, я б сказав, – помирає. Ховають його у власній могилі, а газета "Лос-Анджелес Таймс” навіть друкує некролог.

В 1972 році у Каліфорнії було засновано фонд "Клас 8” для допомоги кішкам-безхатченкам.

Про мавп кажуть, жартома звісно, що вони не говорять, бо бояться, що їх працювати примусять. Я ж вважаю, що це більше кішок стосується. Заговорять – і ми залишимось без чи не найкращих друзів. Їм є що сказати. Ми дуже часто їх не достойні. Поміркуйте, будь ласка, над цим. Як ми, буває, з друзями поводимось. Найвідданішими – бо мовчать, пожалітись не можуть.


 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 356
  • Коментарів: 1
  • 23-09-2018, 14:44

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: