Прибуток від децентралізації на Херсонщині склав більше 250 млн грн - це найдієвіша реформа України

Прибуток від децентралізації на Херсонщині склав більше 250 млн грн - це найдієвіша реформа України

Про це було наголошено вчора, 21 вересня, у день проведення Херсонського Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» у ході проведення дискусійної платформи «ОТГ – перспективи для інвестицій», модератором якої виступив координатор проектів ГО «Інститут громадянського суспільства» Маркіян Дацишин.
«Децентралізація – найдієвіша реформа України, саме завдяки їй на Херсонщині вже утворено 30 об`єднаних територіальних громад, бюджети яких на сьогодні уже сягають 250 мільйонів гривень», - звернув увагу директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій.
Він розказав про процеси децентралізації на Херсонщині, починаючи з 2015 року, коли була утворена перша ОТГ – Кочубеївська. За ці три роки самоврядування громада показала високий стрибок місцевої економіки та інфраструктури.
Координатор проектів ГО «Інститут громадянського суспільства» Маркіян Дацишин детально розповів про міжнародні проекти технічної допомоги, у яких успішно беруть участь громади України й тим самим зміцнюють власні місцеві бюджети.
«Ще у 2017 році ми провели масштабне опитування серед 50-ти об`єднаних громад України з одним питанням: «Куди громади хочуть вкладати кошти у своїх ОТГ?». Відповіді були однаковими скрізь – сонячна енергетика, вирощування овочівництва, розвиток туристичної галузі. Та при подальшій роботі у цих напрямках виникла проблема зі спілкуванням громад із потенційними інвесторами, невмінням правильно зацікавити у створенні бізнесу саме у своїх громадах. Саме в цьому напрямку ми співпрацюємо з громадами, і Херсонщини, в тому числі», - саме так Маркіян Дацишин окреслив коло питань, над якими працюють експерти з децентралізації.
Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергій Шаршов звернув увагу учасників платформи:
«Слід звернути увагу, що саме завдяки Закону України «Про об`єднання територіальних громад» і «Про співробітництво територіальних громад» на сьогоднішній день у місцевих бюджетах зосереджено більше половини державних коштів – 51 відсоток. Близько 40 відсотків українських територій покриті саме об`єднаними територіальними громадами, тому завдання Міністерства й Уряду зробити так, аби області, які є алмазами, стали громадами-діамантами!».
Окрім того, значну увагу дискусії звернули на формування в громадах Центрів надання адміністративних послуг, про що детально розповіла координатор відділу впровадження політики Програми «U-LEAD з Європою» Марія Тищенко.
Вона розказала про діючу програму «Side», у рамках якої обираються ОТГ, в яких здійснюватиметься програмна й технічна підтримка по створенню ЦНАПів надсучасності і навіть мобільних центрів надання адміністративних послуг «на колесах».
Так, від Херсонщини 6 громад виявили бажання взяти участь у даній програмі й позмагатися за право отримати додаткову допомогу задля наближення послуг до населення.
Також присутні голови ОТГ презентували власні інвестиційні проекти, які можуть значно вплинути на бюджет та інфраструктуру громади.
Один з таких – спільний туристично-інфраструктурний проект Тавричанської, Асканійської та Присиваської об`єднаних територіальних громад Херсонської області – «Соляна дорога».
За словами голів ОТГ, даний проект здатен об`єднати 15 населених пунктів,15 інвестиційних пропозицій та 36 туристичні локації, серед яких Лемурійське озеро, Біосферний заповідник «Асканія-Нова», фермерськв господарства з вирощування рідкісних видів тюльпанів та шафрану.

Прибуток від децентралізації на Херсонщині склав більше 250 млн грн - це найдієвіша реформа України

«Втілення подібного проекту в дію дасть змогу залучити близько 1 мільйона відпочивальників до Арабатської стрілки, 100 тисяч екскурсантів в Асканію-Нову та більше 25 тисяч туристів на Шато ім. князя Трубецького», - резюмував Дмитро Бутрій.

Також було обговорено домовленості про підписання Меморандуму про співпрацю між зазначеними Тавричанською, Асканійською та Присиваською об`єднаними територіальними громадами та Агенцією регіонального розвитку Таврійської об`єднаної територіальної громади для реалізації зазначеного проекту.

В ході дискусійної платформи «ОТГ – перспективи для інвестицій» багато говорили про плани до реалізації інвестиційних проектів, співпрацю з облдержадміністрацією для пришвидшеного процесу оформлення супровідних документів у законному ключі.

Керівництво облдержадміністрації завжди готове підтримувати керівників місцевого самоврядування для розвитку територій Херсонщини та створення сприятливих умов для достойного життя наших людей.

 
 
 
 
 
 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 227
  • Коментарів: 0
  • 22-09-2018, 16:15
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: