Наталія Кацер-Бучковська: Україна є чинником безперебійних поставок енергії до ЄС, а відтак - фактором стабільності

 Наталія Кацер-Бучковська: Україна є чинником безперебійних поставок енергії до ЄС, а відтак - фактором стабільності 

Роль України в регіональних енергетичних ринках полягає в тому, що вона є чинником енергетичної безпеки - безперебійних поставок енергії до Європейського Союзу, а відтак наша країна є фактором стабільності європейської економіки.

Про це заявила представник фракції "Народний фронт", голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Наталія Кацер-Бучковська під час круглого столу, присвяченого енергетичній безпеці України. 

Наталія Кацер-Бучковська: Україна є чинником безперебійних поставок енергії до ЄС, а відтак - фактором стабільності

"Роль України в регіональних енергетичних ринках полягає в тому, що вона є чинником енергетичної безпеки, безпеки енергопостачань до Європи. Українська газотранспортна система залишається фактором стабільного відновлення економіки ЄС після фінансової кризи 2008 року через її внесок у забезпечення енергією", - впевнена Наталія Кацер-Бучковська.

Народний депутат також зазначила, що розуміння енергетичної безпеки як невід’ємної частини єдиної "парасольки" національної безпеки України має бути покладене на мову закону. На думку Наталії Кацер-Бучковської, ключовим є також завершення реформи внутрішніх енергетичних ринків України і паралельно - створення інфраструктурних зв'язків з Європою.

"На мій погляд, це - єдине конструктивне рішення на довгострокову перспективу. Український парламент на законодавчому рівні вже ухвалив багато ініціатив для того, щоб забезпечити українських споживачів і промисловість енергетичними ресурсами, однак нам необхідно вибудовувати всю систему, яка буде максимально стійкою до енергетичних шоків, які час від часу нам намагаються організовувати", - наголосила вона.

За словами парламентарки, єдине питання, яке поки не мало належного законодавчого підґрунтя – це окреме питання забезпечення реалізації єдиної державної енергетичної політики, "щоб всі стейкхолдери розуміли, які їхні функція та роль у забезпеченні енергобезпеки країни у такі турбулентні часи".

Під час круглого столу також виступили народні депутати - члени комітетів ВР, українські експерти з питань енергетики. Крім того, до обговорення долучився високоповажний гість - пан Андрюс Кубілюс, прем’єр-міністр Литовської Республіки (1999-2000рр.; 2008-2012рр.). У заході взяли участь представники іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, зокрема Посольства Великої Британії, Посольства Фінської Республіки, Посольства Литовської Республіки, ЄБРР, групи Світового Банку та ін.

Експертне обговорення відбулося за ініціативи підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та за сприяння дослідницької компанії "Центр досліджень енергетики". 

 

 

 

 

Джерело: nfront.org.ua

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 144
  • Коментарів: 0
  • 14-09-2018, 10:59

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: