У Мінкульті впевнені: повернути “Скіфське золото” вдасться

 У Мінкульті впевнені: повернути “Скіфське золото” вдасться 

Апеляція в Нідерландському суді має стати ще одним доказом, чому українська колекція скіфського золота з кримських музеїв має повернутись на підконтрольну Україну. Про це заявив міністр культури України Євген Нищук агентству "Укрінформ”.

Водночас він зазначив, що невідомо, скільки часу знадобиться, щоб завершити весь процес. Якщо Україна переможе в судах, колекцію представлять громадськості.

"Наприкінці 2016 року виграли справу в Окружному суді міста Амстердама щодо повернення в Україну, а саме в Нацмузей історії України, частини колекції виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі”, що експонувалась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі”, – сказав Нищук.

Однак Росія подала апеляцію: "Ця сторона також намагається затягнути судовий розгляд. Та, за останньою інформацією, апеляційне слухання відбудеться в березні 2019 року. Позиція України є сильною, і ми сподіваємось на справедливість Нідерландського суду і на дієвість Конвенції ЮНЕСКО 1970 року”.

Конфлікт навколо "Скіфського золота”

У 2013 році Національний музей історії України в Києві та чотири кримські музеї передали спочатку до німецького Бонна, а потім до Музею Алларда Пірсона в Амстердамі 584 експонати зі своїх колекцій.

Усе включили у виставку "Крим – золото і таємниці Чорного моря”, яку проводили з 6 лютого до 31 серпня 2014 року голландці проводили. Однак музей відмовився повертати "Скіфське золото” як музеям окупованого Криму, так і в Україну.

Після захоплення українського півострова окупанти заявили, що колекція належить Криму.

 

Джерело: Український інтерес 

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 174
  • Коментарів: 0
  • 14-09-2018, 07:00

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: