У Скадовській Миколаївці закривають школу, не вистачає двох учнів

У Скадовській Миколаївці закривають школу, не вистачає двох учнів

Відсьогодні, з 15 серпня, Скадовська районна рада офіційно ліквідовує загальноосвітню школу I-II ступенів у селі Миколаївці, яке адміністративно входить до Олександрівської сільради. Що це означає для місцевої малечі? У розмові з Олександрівським сільським головою Валентиною Дудченко журналіст «Нового дня» з’ясував: як тепер забезпечуватимуть право дітей населеного пункту на доступ до освіти та чим керувалася районна влада, закриваючи школу.  

 

— Валентино Степанівно, закриття школи – результат кризової демографічної ситуації в Миколаївці?

 

— Згідно з  архівними даними, у 2014 році у населеному пункті нараховували лише 26 дворів. Сьогодні ж їх – 125. Також достовірно відомо, що у Миколаївці мешкає більше трьохсот осіб. Тобто ми бачимо, що тенденції до зменшення населення немає. Скоріше – навпаки. Село зелене та охайне, працює будинок культури. У цьому ж приміщенні функціонує фельдшерсько-акушерський пункт, у якому працює санітарка. Аби надати миколаївцям якісну медичну допомогу, часто приїздять лікарі зі Скадовська та медсестра із сусідньої Комунарівки.

 

— Але ж рішення мало бути прийняте?

 

— На момент ліквідації у школі навчалося 23 учні. Сьогодні ж, згідно з законодавством, фінансувати функціонування навчального закладу держава готова лишень якщо у ньому навчається більше 25 осіб. Але нам дійсно прикро, що Миколаївська школа підлягає закриттю.

 

— Які є варіанти для подальшого навчання дітей?

 

— Учні Миколаївської школи відвідуватимуть Птахівську школу. Деякі ж виявили бажання перейти до Комсомольської ЗОШ.

 

— А як бути з іншими соціальними гарантіями для селян? Вони зберігаються?

 

— Власних надходжень у нас до мільйона гривень. Вже 2-й рік направляємо асигнування на соціальний захист нашого населення, допомагаємо людям коштами на поховання. Також виплачуємо допомогу інвалідам 1-ї групи, учасникам бойових дій. Прийнята програма для допомоги онкохворим громадянам на опромінення.

Робимо ямковий ремонт вулиць. Разом з тим, ми виділяємо кошти на харчування пільгових категорій дітей у школі. Фінансуємо одну одиницю працівника кухні, щоб батькам було легше харчувати своїх дітей. Також сільрада відшкодовує половину вартості оздоровлення дітей у пришкільному таборі.

 

— І наостанок: яке нагальне питання треба вирішити у селі найближчим часом?

 

— У нас існують проблеми з водонапірною баштою — вона потребує капітального ремонту. До кінця поточного місяця роботи будуть проведені. Їх приблизна вартість – до 50 тисяч гривень.

 

 

 

Джерело: Новий день 

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 077
  • Коментарів: 0
  • 15-08-2018, 09:16

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: