Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої

 Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої 

Є люди, які надихають, захоплюють, вражають силою духу, відношенням до світу. Серед них, безперечно, Ада Роговцева. Щороку 16 липня численні прихильники таланту згадують теплими словами і побажаннями цю надзвичайну жінку, шлють вітання з усього світу в її день народження.

Аді Миколаївні вчора виповнилось 81. Справжнє прізвище Роговець, та зміна на "Роговцева” відбулася з міркувань милозвучності, не більше. Жодним чином не стидається свого віку, а навпаки наголошує, що з роками жінка стає мудрішою. Її за життя називають легендою кінематографу, "родзинкою”, "феноменом” театральних постановок. У творчому доробку сотні ролей, дуже важко визначити найкращу чи найголовнішу роль. Однак, у ролі Гелени Модлевської у"Варшавській мелодії” виходила на сцену понад 700 разів! Це, дійсно, певний рекорд.

Утім, багато хто скаже, що головна роль навіть не на сцені, а в житті простих людей – сусідів, друзів, знайомих та незнайомих. Одна з відомих учениць Роговцевої – Галина Кияшко (українсько-нідерландська акторка, телеведуча) завжди з вдячністю згадує свою наставницю. Понад 35 років Ада Миколаївна  працювала у драматичному театрі імені Лесі Українки. Хоч драми вистачало і на її віку, та через втрати, біль все ж збереглися – неосяжна любов до своєї справи і оточуючих! Напевне, це і робить її чутливої до тих, кому потрібна допомога.

Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої

Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої. Фото надане автором

 

Мало хто знає, який неоціненний внесок – її підтримка хлопцям в АТО (тепер – Операції об’єднаних сил). Не показаво, не на камери, була з ними і на передовій. Ще на початку АТО в 2014 році пані Роговцева у Харкові з творчим вечором виявила бажання відвідати поранених у Військово-медичному клінічному центрі. Вона завжди активно допомагає бійцям, виступає з концертами, організовує збір коштів. "Там наші діти” – завжди говорить вона. Можливо, це не лише прояв активної громадянської позиції, але й пов’язано з тим, що кілька років тому втратила рідного сина Костянтина. Так чи інакше, поспілкувавшись з нею відчуєте, що і ви її дитина, сестра чи подруга.

Що окремо варто відзначити – це стійкість у поглядах. Саме ця цитата обійшла весь світ: "Ні за які гроші я не відмовлюся від своєї позиції. Я підтримую свою батьківщину перед агресією колосального монстра. Не хочу, щоб мене і моїх дітей знову зробили рабами. На нашу країну йде агресія, у мене немає іншого вибору. Не можна називати братом того, хто йде на тебе війною”.

Без перебільшень, безліч "шикарних” пропозицій від країни-агресора Ада Миколаївна відкидає й засуджує тих, хто виступає в Росії з концертами. На сьогоднішній момент оголошена в Росії персоною нон-грата. У своєму зверненні до Володимира Путіна нагадала йому, як він на зустрічі української інтелігенції декламував вірші Тараса Шевченка, а після ув’язнення Олега Сенцова записала відеозвернення із закликом усіх допомогти його звільненню. Ада Роговцева – яскравий приклад справжнього патріотизму, загартованого часом і випробувань характеру і надзвичайної сили волі. Вона ніколи не боялася висловлювати свою думку, критикувати владу, дурний тон, манери. За це її поважають, а колеги й знайомі прислухаються до корисних порад.

В її біографії ви знайдете інформацію про сотні нагород, різноманітних грамот, премій, навіть орденів. Та знаєте, мабуть, це одна з небагатьох людей, хто завжди приймає все з вдячністю, але не хизується цим, навіть оминає розмови про свої відзнаки. Вона завжди пишалася своїм корінням, а в інтерв’ю іноземним виданням показово підкреслює "з Глухова на Україні”. Однак, Аду Роговцеву всюди вважають своєю і в Полтаві, де вона вчилася у 10-ій школі, і в Києві, де вчилася у Київському театральному інституті ім. Івана Карпенка-Карого, та будь-де за межами України – де вона на гастролях.

Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої

 Марина Кондратенко. Неосяжна любов Ади Роговцевої. Фото надане автором

 

Часто Ада Миколаївна грає у виставках, постановником яких виступає її донька Катерина Степанкова. Зокрема, схвально зустріли критики вистави "Рожевий міст” та "Вася повинен зателефонувати” за участі Роговцевої. Так само, як і чудову виставу "Варшавська мелодія-2”, де вони 15 років тому зіграли разом із донькою. До слова, померлий син також був постановником і кінорежисером. Звичайно, тяжко пережити таке та вона знайшла в собі сили йти далі. З щирим та відкритим серцем живе, працює і заряджає інших своєю енергією, позитивом і оптимізмом. Що й говорити, таких людей одиниці!  Многая і благая літа!

Марина Кондратенко

 

Джерело: Український інтерес

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 373
  • Коментарів: 0
  • 17-07-2018, 19:32

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: