Українська деревина незаконно наповнює ринки Євросоюзу – дослідження (відео)

 Українська деревина незаконно наповнює ринки Євросоюзу – дослідження (відео) 

Ринки Євросоюзу наповнює деревина незаконного походження з України. Туди експортують 70% від загального обсягу. Про це свідчать цифри: у 2017 році закупівлі ЄС різко зросли та досягнули 1 мільярда євро.

Британська неурядова організація Earthsight, яка вивчає проблеми незаконної вирубки лісів по всьому світу стверджує, що має докази корупційної складової під час заготівлі щонайменше 40% українського лісу.

"Саме лісова галузь є однією з найбільших в Україні і приносить 1,7 мільярд доларів, дає роботу 350 тисячам працівників і становить майже 4% ВВП. Наші дані також демонструють, що Україна – найбільший постачальник деревини високого ризику в ЄС із обсягами, що перевищують всі тропічні країни Латинської Америки, Африки та Південної Азії разом узяті”, – йдеться у дослідженні Earthsight.

Серед європейських покупців "підозрілого лісу” – найбільші в світі транснаціональні деревообробні компанії. Зокрема, Holzindustrie Schweighofer, Egger, Swiss Krono, Ikea, H&M та багато інших.

Українська деревина незаконно наповнює ринки Євросоюзу – дослідження (відео)

 

"Продукти, вироблені цими гігантськими компаніями, потенційно заплямовані українською деревиною незаконного походження, можна знайти в продажу по всьому ЄС, в тому числі у філіях найбільших мереж DIY ("Do it yourself” – "Зроби це сам”), меблевих магазинів і супермаркетів на континенті”, – пишуть дослідники.

Водночас британські дослідники стверджують, що мають докази, які свідчать про те, що подібна корупція на найвищому рівні в українській лісовій галузі продовжується. А державні лісгоспи зловживають так званими "санітарними рубками”, під час яких мають бути зрізані лише хворі дерева.

"Дослідження 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах, проведене на замовлення Earthsight, показало, що від 67 до 78% рубок є невиправданими і, отже, незаконними. Якщо даний результат екстраполювати на національних рівень, виходить, що незаконна санітарна вирубка становить нині 38-44% загального виробництва і експорту”, – наголошують британські дослідники.

Зазначимо, що влада ЄС для боротьби з незаконними рубками ухвалила спеціальний Регламент ЄС або EUTR. Цей документ почав діяти ще у 2013 році і забороняє імпорт в ЄС деревини, яка була незаконно добута чи продана в країні походження.

Однак в українському випадку цей Регламент ЄС не працює. Дослідники стверджують, що влада у ключових державах-членах ЄС не в змозі ефективно його застосувати. А незалежна сертифікація деревини Лісовою опікунською радою (FSC) зовсім не гарантує її легального походження. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 237
  • Коментарів: 0
  • 17-07-2018, 10:28
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: