Органавти: Україна отримала шанс завалити органікою ЄС. І не тільки

 Органавти: Україна отримала шанс завалити органікою ЄС. І не тільки 

Виробництво, обіг та маркування органічної продукції в Україні, її експорт та імпорт регулюватимуть нові правила. Відповідний законопроект під номером 5448-д 10 липня 237 голосами прийняв парламент у другому читанні та в цілому.

Органавти: Україна отримала шанс завалити органікою ЄС. І не тільки

 

Закон ще має підписати Президент, проте очікується, що після впровадження його норм ситуація в органічному виробництві покращиться. Вітчизняна продукція стане більш конкурентоспроможною, органічний ринок стане регульованим і до нього з’явиться більше довіри, у тому числі, з боку європейського споживача.

Документом передбачені загальні основи державного регулювання органічного виробництва та повноваження органів, які здійснюватимуть контроль у цій сфері. Визначається система система прав і обов’язків учасників органічного ринку, органів сертифікації.

Є також вимоги щодо переліку речовин, які можна використовувати при виробництві органічної продукції, їх допустимі норми тощо.

На новий закон, який регулюватиме органічну сферу, покладають неабиякі надії.

«Він започаткував новий відлік в сільському господарстві України, оскільки дає можливість бізнесу скористатись унікальними природними перевагами із забезпечення біологічної чистоти продукції, наростити експорт в ЄС та за межі Євросоюзу, а для держави — розповсюдити на цей сектор агровиробництва програми державної підтримки», — прокоментував у своєму Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

До слова, поки що органічне виробництво не набуло в Україні широкого розмаху. За офіційними даними, ним зайнято до 1% сільгоспугідь. Причому, останнім часом ця площа скорочується. Якщо рік тому, за різними оцінками, налічувалося від 380 тис. до 410 тис. га, то нині – на 100 тис. га менше.

Фермери часто відмовляються вирощувати органіку. Цей вид виробництва досить складний: вимагає глибоких агрономічних знань, більших трудових зусиль і терпіння.

Зазначимо, що 98% виробленої в Україні органічної продукції йде на експорт. Середньостатистичний українець витрачає на органічну продукцію близько €3 на рік.

 

 

Джерело:  agroday.com.ua


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 177
  • Коментарів: 0
  • 11-07-2018, 06:56

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: