Рада має ухвалити законопроект, який дозволить "Укроборонпрому" не віддавати так звані "борги" РФ, - Пашинський (відео)

 Рада має ухвалити законопроект, який дозволить "Укроборонпрому" не віддавати так звані "борги" РФ, - Пашинський (відео) 

Верховна Рада має ухвалити у другому читанні законопроект №6697 "щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку".

Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський.

"Минулого четверга ми не змогли з технічних питань розглянути закон №6697. Це по "Укроборонпрому", там 15 хвилин, друге читання. Будь-ласка, включіть його до порядку денного - ми пройдемо його за 20 хвилин. Це щодо дозволу "Укроборонпрому" не віддавати борги РФ", - заявив народний депутат.

Як відомо, склалася непроста ситуація щодо штучного зловживання своїми правами з боку підприємств держави-агресора, які уклали ряд господарських договорів з підприємствами українського оборонно-промислового комплексу на поставку товарів військового призначення та подвійного використання.

Указом Президента України №691/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 серпня 2014 року "Про заходи щодо удосконалення державної військово-технічної політики" було передбачено припинення "експорту до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією, за винятком космічної техніки, яка застосовується для досліджень та використання космосу в мирних цілях у рамках міжнародних космічних проектів". Тобто, такі контракти, укладені до серпня 2014 року, стало неможливо виконати.

У пояснювальній записці зазначено, що "у зв’язку з викладеними обставинами підприємства-замовники продукції почали звертатися до судів на території Російської Федерації для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на обставини непереборної сили (форс-мажорні)".

"Такий підхід та необ’єктивне проведення судового розгляду на території держави-агресора спричинив винесення ряду судових рішень, за якими українські сторони зобов’язані виплачувати суми, перевищуючі вартість самого договору. Такий перебіг подій часто гальмує, а інколи навіть може зупинити роботу підприємств українського оборонно-промислового комплексу, що негативно відображається на обороноздатності України", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

 

 

Джерело: nfront.org.ua


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 239
  • Коментарів: 0
  • 10-07-2018, 06:51

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: