На розвиток сільської медицини додатково направили 1 мільярд

 На розвиток сільської медицини додатково направили 1 мільярд

Кабінет міністрів України направив у регіони 1 мільярд гривень субвенції на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості.

Як повідомив Віце-прем'єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, за ці кошти розбудують інфраструктуру первинної медичної допомоги та закуплять обладнання.

"З областями вже погоджена і затверджена проектна спроможна мережа медичних закладів первинної допомоги, яка складається з 3992 амбулаторій і ЦПМСД", - зазначив міністр.

За його словами окрім інфраструктури, амбулаторії будуть забезпечені і необхідним сучасним обладнанням, яке може здійснювати не лише аналіз даних, а й записувати їх та передавати за допомогою телемедицини. 
"Нам потрібна не лише інша якість приміщень, а в першу чергу, якісне надання первинної допомоги у сільській місцевості", - підкреслив Геннадій Зубко.

Дану субвенцію розподілять між областями пропорційно чисельності сільського населення. Передбачається співфінансування проектів з місцевих бюджетів у розмірі 10%.

Загалом, субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості складає 5 млрд грн з яких 4 мільярди Уряд вже спрямував у грудні 2017 року.

В той же час експерт проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євген Гончар зазначає, що без цієї субвенції буде неможливо забезпечити мінімальний рівень надання медичної допомоги.

"Приблизно третина населення України живе у сільській місцевості. В спадок від СРСР ми отримали величезну кількість медичної інфраструктури, яка була застаріла ще у 1991 році. На сьогодні в мережі перебуває понад 13000 ФАПів, в більшості з яких десятки років не робився ремонт і не оновлювали обладнання. За роки незалежності це перша глобальна програма модернізації мережі закладів охорони здоров'я в сільській місцевості", - підкреслив Євген Гончар.

 

 

 

Джерело: МОСТ

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 275
  • Коментарів: 0
  • 2-07-2018, 16:55

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: