Житель Херсонщини відкрив інтерактивний музей артефактів на власному подвір'ї. Чи є законною така діяльність? (відео)

 Житель Херсонщини відкрив інтерактивний музей артефактів на власному подвір'ї.  Чи є законною така діяльність? (відео) 

Музей старовинних артефактів на власному подвір'ї. Житель Херсонщини назбирав цінностей, вік яких сягає п’яти тисячі років та перетворив своє обійстя на інтерактивний музей. Від кам’яних наконечників до козацької зброї - в цьому музеї все можна не тільки побачити, але й помацати. За гіда - сам господар, йдеться у сюжеті ТСН.

Незвичайне сільське подвір’я. На гаражі копія давньої карти Геродота. На ній позначено нинішнє село Григорівка. На погрібі – перелік усіх народів, що жили на півдні сучасної України. Поруч ще стилізований курган зі скіфською бабою. Але найцікавіше в прибудові до гаражу. Артефакти від ери неоліту до ХХ століття.

Житель Херсонщини відкрив інтерактивний музей артефактів на власному подвір'ї.  Чи є законною така діяльність? (відео)

 

«Побачив 10 років тому, як хлопці ходять з металошукачами. Попросив спробувати», - розповідає Павло Робак.

Тут мідні прикраси, кам’яні наконечники, козацькі хрести та ікони, татарські пряжки і радянська зброя. А ще безліч інших стародавніх речей. Про кожну свою знахідку Павло знає усе. Бо перечитав усі відомі книжки з археології.

Подивитися на старовинні штучки приходять односельці та туристи. Усі речі тут можна брати в руки і роздивлятися зблизька. Чимало своїх знахідок Павло обміняв. А деякі крупні експонати навіть купив, аби музей був цікавішим.

Усі експонати Павло знайшов на полях Присивашшя. Каже, що його хобі цілком законне.

«Йдеш і бачиш черепки лежать посуди глиняної – це перша ознака, що було якесь чи поселення, чи щось було», - каже Павло.

У селі спеціально для колекції Павла вирішили зробити краєзнавчий музей. Чоловік готує для музею частину своїх знахідок, та закликає односельчан приносити і свої старі речі, що зберігаються на горищах та по сараях. Бо усе це - історія.


На перший погляд - гарна історія про музей. Та має вона своє "але". У ході сюжету про «гору-музей» журналістка за кадром відзначила: "Усі експонати Павло знайшов на полях Присивашшя. Каже, що його хобі цілком законне". Проте коментар у правоохоронних органів, чи дійсно ця діяльність законна, журналісти не взяли. 

«На превеликий жаль, журналісти частенько не обізнані про те, що будь-які археологічні роботи жорстко регламентовані законодавством і просто не можуть виконуватися будь-ким за власним бажанням. Причому, абсолютно байдуже, йдеться про злочинну діяльність з метою згодом продати артефакти на «чорному ринку», або про створення приватного «музею», на зразок показаного в сюжеті. Закон порушується в обох випадках однаково, а археологічним пам'ятникам завдається непоправної шкоди», - прокоментував ситуацію археолог, доцент, член правління «Союзу археологів України» Євген Синиця.

Ми повинні розуміти, що щоб створити такий «інтерактивний двір», треба пограбувати не один курган. До того ж, згідно з чинним законодавством, у разі виявлення кладу, який складає культурну цінність, право власності на нього набуває держави. 

Реалії сьогоднішніх днів – це серйозна проблема з неконтрольованою діяльністю мародерів, які, всупереч чинному законодавству, займаються «чорною археологією» і з року в рік популярності набувають неконтрольований пошук і нелегальні розкопки пам'яток старовини.

Про це повідомляє прес-служба Державного підприємства «Охоронна археологічна служба України» (ОАСУ). 

 
 

Джерело: Журналіст
 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 499
  • Коментарів: 0
  • 17-06-2018, 13:57

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: