Скадовська об'єднана громада - час втрачених можливостей

Скадовська об'єднана громада - час втрачених можливостей

Процес обєдання територіальних громад у Скадовському районі зайшов у глухий кут. Так, місто має бажання об’єднатися з навколишніми селами, але немає можливості це зробити. Якщо Улянівка та Приморське надали згоду, то найближча до Скадовська Антонівка вже два роки не може визначитись. Громадська рада села "Патріотична ініціатива" у черговий раз звертається до земляків та пропонує підтримати ідею об'єднання. 


Земляки! В Україні, нарешті, розпочались системні зміни; вирвавшись з обіймів імперії, будуємо справді незалежну державу. Бажаючи результатів уже сьогодні, забули , що ніхто їх на «тарелочке с голубой каемочкой» нам не піднесе, що гідне життя треба вибороти, єдністю дій, потом і кров’ю, а то й життям. І це засвідчили наші європейські сусіди, котрі давно пройшли свої терни. Ми ж катастрофічно відстали, а головна причина цього -  наша трагічна історія, в результаті якої підірваний  генофонд нації.  Вороги наші століттями - непокірним голови стинали, кращих  манкуртували; звичаї, традиції, мову нищили, та ще й заселяли землю своїм народом. Тож і маємо отаке українське суспільство: частіше байдуже і інертне, зневірене і вороже до всякої влади та ще й роз’єднане у своїх помислах.
Та земля рідна знову й знову народжувала розумних, енергійних та нескорених патріотів, тож сьогодні маємо, можливо, останній шанс – збудувати соціальну, правову, безпечну, успішну державу, хоча шлях цей, як і до Бога, - довгий, і тернистий.
Друже. Якщо ти справді бажаєш процвітання, злагоди і миру, тож маєш усвідомити – без тебе Україна не обійдеться, тож маєш приймати зважені рішення і діяти.
Втрачений час - ось що є ці 2 роки борсання громади в невизначеності та нужденності. Коштів дотаційної сільради, як завжди, катастрофічно невистачає; тож не розпочата заміна архідраної водомережі, не освітлена жодна вулиця, не прокладено, не відремонтовано жодного метру тротуару чи шляху, не притягуті до відповідальності засмічувачі довкілля та власники бродячих псів, не взята участь в жодному з державних чи міжнародних конкурсів - Програм, зависла проблема очисних споруд, не виконується Меморандум – Програма «Успішна Антонівка», а ключову установу громади – дитячий садок – через злиденність знову зачиняють.  Зрозуміло, Інститут рису, Дослідне господарство, технікум – успішні установи і надають посильну допомогу громаді, але це крапля в лимані і загальної картини  не міняє. Тож  вічне питання: навіщо громада утримує сільську раду, економічно, організаційно не спроможну?
Водночас: Скадовська громада, одна з успішних в області, ще 2 роки тому протягнула руку співпраці, запросивши до обєдння. Здавалось би, ось він шанс – відновити  справедливість і знову влитися в своє історичне лоно; бо ж з часу відділення від Скадовська і створення власного самоуправління, справи громади лише погіршувалися, і це гірка правда, а причини не лише економічні. Частина депутатів, членів виконкому, посадовців, громадян під впливом певних осіб, що мали власні інтереси, не підтримали ідеї обєднання, котру тричіпропонували очільники Скадовська, тож і прожили ми  2 рокиось так, незугарно, чекаючи манни небесної. Не секрет, такого життя ми заслужили і нічого кивати на парламент, також обласний, бо ж олігархів в Україні створили ми самі, продавшись за «гречку», піддакнувщи брехунам-популістам, а заодно й злодюгам, що вкрали наші гроші. Олігархи, популісти, злодюги-хабарники – найбільше зло в Україні; але ми їх породили, тожми і маємо їх відлучити від влади, а вкрадене  повернути народу.
А тим часом інтеграція у сильнішу громаду давно іде. Антонівці їдуть у Скадовськ на роботу, на базар, на свято, в лікарню, в гімназію, в інші установи, везуть утиль, і навіть у свій останній шлях; скадовчани ж – в Антонівку - навчатися, працювати. Тобто, процес давно іде, він і не припинявся, а саме відокремлення було помилковим, хоча мета ініціаторів була благородна.
Об’єднання громад є неминучим, вже кілька урядів розпочинали цей процес і лише цей зробив непопулярний але важливий крок. Практика свідчить: успішна громада це 15 – 20 тис. народу.  І ми створимо  сильну, соціальну, безпечну,  громаду – для себе, для нащадків, інакше – «що ж ми за люди такі?» Так за роботу, сельчани, підтримаємо ідею обєднання, розпочнемо зі змін в собі та навкруги і як писав поет: «тож не мнися, не барися і…».

УДАЧІ НАМ !

           

Громадська рада «ПАТРІОТИЧНА ІНІЦІАТИВА»

   • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 580
  • Коментарів: 0
  • 16-06-2018, 17:41
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: