Творець американських дирижаблів: В України величезний потенціал

 Творець американських дирижаблів: В України величезний потенціал 

Творець і генеральний директор компанії Worldwide Aeros Corp. (AEROS) Ігор Пастернак живе в США вже майже чверть століття. Сюди він приїхав з України, створивши за цей час у Каліфорнії багатомільйонний бізнес з будівництва сучасних дирижаблів і аеростатів. "Український інтерес” пропонує ближче познайомитись з українцем, якому вдалось досягти успіху у Сполучених Штатах і який не забуває своєї Батьківщини. 

Чи можливо застосування Ваших дирижаблів в Україні? Цікавився чи хтось із нашої країни Вашими роботами?

Звичайно, можливо! Україна – промислова країна, а вантажний дирижабль якраз орієнтований на проведення логістики. На даний момент в Україні проходить сільськогосподарська реформа, і в цьому плані наші вантажні дирижаблі можуть допомогти. Я говорю про Aeros, адже він здатний перевозити вантажі вагою до 250 тонн, стартувати і приземлятися на непідготовлені поверхні.

Так, наші дирижаблі – дорогі, але це інвестиції в інфраструктуру. Це та частина бюджету, куди йдуть податки. Коли будують міст за мільярд, ніхто не дивується. Просто є речі, які необхідні.

Ви працюєте з українськими фахівцями? Освітню базу Ви самі отримали в Україні, чи є у нас зараз досить кваліфіковані кадри для Вашої сфери діяльності?

У нас є співробітники з України і їх багато. Наприклад, інженери. Адже наша компанія функціонує і в Україні. Я сам навчався у Львові.

Кваліфіковані співробітники – це люди, які вміють думати. Освіта не стоїть на першому місці в даному випадку, хоч вона дуже важлива. Вона ніколи не визначає твою кар’єру і майбутнє. Вона необхідна, але її не достатньо. Люди з України дуже винахідливі і хочуть перевернути світ. А в поєднанні з англійською – це приголомшливо! В українців є потенціал. Україна йде до ідеалізму, а американці вже там. У цьому ми багато в чому схожі.

Творець американських дирижаблів: В України величезний потенціал 

Творець американських дирижаблів: В України величезний потенціал 

Що робити Україні для відродження авіаційної сфери? У Вас є рецепт?

У мене немає рецепту, адже у кожного своя дорога і свій шлях. Але я вважаю, що для початку жителям України, бізнесменам, потрібно стати реалістами. Адже будь-який рух визначається розумінням того, де ти знаходишся і ким ти хочеш стати. Будь-який бізнес побудований на понятті параної. Ти повинен бути здоровим параноїком – розсудливо подивитися на себе.

Щоб відродити авіацію в Україні, потрібно почати це робити. А потенціал завжди є. Оскільки будь-яка авіація – це бізнес, потрібно розуміти, що куплять сьогодні і що мені потрібно зробити, щоб це купили. Мрія – це імідж, але це не те, що можна сьогодні продати.

Коли ми говоримо про великий бізнес – це корпорація. Наприклад, Антонов – це не корпорація, їм потрібно рухатися, щоб стати корпорацією. Підібрати хороший менеджмент і створити корпоративну культуру, яка базується на щоденних простих речах, які точно виконуються. Якщо державне підприємство не приносить прибутку, люди повинні бути звільнені. І це не повинно бути вирішенням питання зайнятості, це повинно бути питанням ефективності.

Банкрутство – абсолютно нормальне явище. Дженерал Моторс пройшли через банкрутство і сьогодні вони приносять прибуток. Щоб піднятися, потрібно впасти. Держава не повинна займатися бізнесом. Функція держави – в розподілі, вона не може заробляти.

Найбільша хвороба України – третє покоління совків. Люди вже виросли з ідеями совка. Ми ж люди і не хочемо змінюватися. Це наша ментальність.

Чому Ви виїхали з України і як Вас прийняли Штати? Як жилося найперші дні в чужій країні?

Я поїхав ще тоді, коли був Радянський Союз – в 92 році. Я поїхав в США будувати дирижаблі, тому що був згоден з американською конституцією і тими принципами суспільства, на яких базується Америка. Я не виїжджав з України, я поїхав в Америку.

Я прекрасно пам’ятаю момент, коли я остаточно прийняв рішення – я був в "Борисполі” і планував летіти до замовника в Москву. Мій літак скасували і оголосили про путч. Мені довелося повернутися до Львова. Наша компанія зібралася в підвалі за переглядом програми "Врємя”. У тому випуску нещадно лаяли кооперативщиків, а ми ж були саме кооперативом. Тоді-то я і вирішив, що якщо ми хочемо щось глобальне зробити, тут нам цього не дадуть.

Так, здається, що взяти і переїхати – це складно. Але коли ти живеш за принципом, що хочеш кудись рухатися, тоді не складно. Я не буду говорити про те, як я два тижні отримував допомогу з безробіття і як в кишені у мене було всього 50 центів. Важливим є те, де я зараз і що роблю.

Що Ви порекомендуєте охочим виїхати до Штатів?

Їхати, але при цьому розуміти одну річ – до того, як ти переїхав, ти повинен бути американцем в голові. Це не означає говорити англійською. Важливо розуміти, що допомогти незнайомцеві – це нормально. Важливо знати, що таке свобода. Важливо вірити в людей і любити людей, адже народ – це прекрасно. Америка – це те місце, де будь-хто може змінити світ. Америка – це місце, де держава працює для свого народу.

Я патріот американського лайфстала.

Чи можна зробити те ж саме – побудувати такий бізнес – не в США, а в Україні? Ваш приклад говорить, що майбутнє – за технологіями. Що робити Україні для того, щоб здійснити прорив у цій сфері і чи є у неї взагалі потенціал?

Я можу довго сидіти і мріяти про будівництво дирижаблів і можу читати тисячу статей про свій успіх або я можу діяти і будувати дирижаблі. Це вже мій вибір. Побудувати такий бізнес можна. Важливо розуміти, для чого це робити і навіщо. А взагалі потрібно вірити в людей. Кожна людина здатна змінити світ.

Успішні люди – "особлива раса”? У чому секрет успіху?

Звичайно, успішні люди – особливі! По-перше, їх менше. Я не беру до уваги тих, кому просто пощастило. З виграшем в лотерею, наприклад. В Америці успішних людей більше, ніж в будь-якій країні світу. Більше мільйонерів. І не тому, що тут повітря інше, а тому що суспільство таке. Це виховання, не генетика.

Чому саме в США представлено найбільше дрібних бізнесів ніж в інших країнах? Тому що люди вірять в себе. Тому що вони розумні, працьовиті і готові побудувати бізнес.

Успішний – це не означає, що ти сидиш на своїй яхті або летиш на Багами на особистому літаку. Це означає, що твоя робота – це твоє хобі і ти хочеш змінити світ. І навіть якщо ти просто відкрив китайський ресторан з унікальним концептом, ти все одно міняєш світ, адже ти змінюєш фуд-культуру в своєму ком’юніті. Навіть коли настають важкі часи, успішні люди знають, що це пройде.

Чи принесла війна в Україні нову хвилю емігрантів? Ви їх бачите? Чи є особливості в їх поведінці?

Я не стикався з новими іммігрантами з України, які переїхали після війни в Америку. Я не думаю, що вони якось особливо поводяться. На мій погляд, війна – це жахливо, але саме ця подія виховало українське суспільство. В Україні ростуть справжні громадяни, патріоти, нехай країна ще будується. Сподіваюся, будівництво ніколи не закінчиться. Адже будь-яку стану будують її громадяни.

Що таке, на Ваш погляд, український інтерес? Що це? У чому він полягає?

Український інтерес завжди один і той же – щоб люди і країна в цілому виробляли набагато більше за світовими стандартами і щоб жили краще і краще.

Адже коли люди живуть краще, підвищується продуктивність. Коли країна може похвалитися стабільною економічною ситуацією і люди вільні висловлювати свою думку і не боятися – це не щастя?

Будь-який уряд пов’язаний з людьми. Коли він сильно довго повторюється, вони йдуть вибирати, тому що знають, що у них завжди є вибір. Ми йдемо голосувати, щоб жити краще. Це боляче і нервово, коли ти щось руйнуєш, міняєш, але по іншому не може бути. Вибір повинен бути на користь українського інтересу. І це не питання президента. Є одне питання – український інтерес.

 

Джерело: Український інтерес 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 380
  • Коментарів: 0
  • 15-06-2018, 08:15

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: