"Мало напрацювалися? Так постійте ще в чергах..." Скадовчани жаліються на годинні черги за довідками про склад сім’ї

"Мало напрацювалися? Так постійте ще в чергах..." Скадовчани жаліються на годинні черги за довідками про склад сім’ї

Одна із найактуальніших тем сьогодні — тарифи на житлово-комунальні послуги. Немало сімей, які розуміють, що не зможуть платити за газ і тепло, розраховують на субсидію. Та новий порядок її оформлення чи переоформлення викликає побоювання втратити субсидії. Такі ризики змусили скадовчан масово звертатись за довідками про склад сім'ї. Зрозуміло, що ажіотаж викликав великі черги та невдоволення містян.

П’ята година ранку…  Скадовськ ще не прокинувся, на вулицях порожньо і тихо. Та біля  реєстраційної служби (поруч з «Ощадбанком») вже зібралося чимало людей, котрі чимось дуже заклопотані. Виявляється, вони прийшли сюди взяти довідку про склад сімї. А ця довідка необхідна для того, щоб оформити субсидії на оплату комунальних послуг.

Але чому люди приходять аж за три години до початку робочого дня? Чому вони йдуть пішки (транспорт ще не працює) з усіх кінців міста?

На це питання люди відповідають майже однаково. Виявляється, довідки видають лише до 12-ї години і тільки три дні на тиждень. А час не чекає, пора оформлювати документи. Та без довідки про сімейний стан їх не приймають.

А якщо прийти до служби на початку робочого дня о восьмій годині, то на успіх розраховувати складно, зайняти чергу доведеться після десятків громадян. Навряд чи встигнеш до обідньої перерви, скаржаться люди. Та це ще нічого, вважають вони. Зараз ситуація дещо спростилася, а спочатку були випадки, коли знесилені пенсіонери втрачали у гігантській черзі свідомість і доводилося викликати лікаря.

Кого тут звинувачувати? Держава дуже ускладнила доступ громадянам до субсидії. Щоб отримати лише право на її отримання, треба заново створити теку документів, хоча вона повинна зберігатися у соціальній службі. Отож, знову копіюються паспорти, збираються довідки про відсутніх членів родини, уточнюються документи щодо права власності на житло.

Місцеві служби виконують роботу, котру від них вимагають вказівками зверху.

Але людям похилого віку такі пояснення не потрібні. Змучені і виснажені походами по державних установах, вони бажають одного: спокійної старості. А її могла б дати лише гідна пенсія, спроможна покрити витрати на електроенергію, воду та газ. Особливо боляче дивитися на людей з обмеженими можливостями – інвалідів. Вони у черзі на рівних з усіма правах, їм не робиться ніяких поступок.

Дуже боляче дивитися на це приниження людської гідності. 

Юрій Васильєв

 


Коментар начальника відділу надання адміністративних послуг.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми звернулись за поясненням до Ірини Сахацької, начальника відділу надання адмінпослуг. Як інформує Ірина Сергіївна, нагрузка на працівників відділу сьогодні дійсно збільшилась. Адже крім видачі довідок, чим займаються два чоловіка, у відділі ще займаються іншою роботою. Це прописка-виписка громадян, оформлення паспортів прив'язок, робота з соцпрацівниками, надання відповідей на запити суду, прокуратури, виконавчої служби. Тому  для врегулювання черг, за ініціативою керівництва відділу, було прийнято спільне рішення з керівництвом області щодо створення системи талонів. З учорашнього дня на вході до відділу знаходиться список, де люди можуть записатися на прийом у зручний для них час. Нововведенни значно скоротило черги, зазначає Ірина Сахацька. 

"Мало напрацювалися? Так постійте ще в чергах..." Скадовчани жаліються на годинні черги за довідками про склад сім’ї

 

 

 

 


   • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 763
  • Коментарів: 0
  • 12-06-2018, 08:48
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: