Переселенці з Арктики облаштувалися на Херсонщині

 Переселенці з Арктики облаштувалися на Херсонщині 
На Херсонщині процвітає і розростається найпівденніша в світі колонія справжніх арктичних качок – гаг.
Співробітники Чорноморського біосферного заповідника, що обстежили острів Круглий в Ягорлицкій затоці Чорного моря, виявили близько трьохсот місць гніздування гаг, які вже насиджують яйця.  Їх узяли під строгу охорону: на Круглому постійно чергує єгер, який не дозволяє наближатися сюди жодним суднам і човнам, щоб люди не турбували унікальних для наших умов пернатих.
«Найбільша чисельність гаги – в Кандалакшському заповіднику Мурманської області. Отже поява арктичних качок в Ягорлицкій затоці у 1975 році стала справжньою орнітологічною сенсацією, - розповідає старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.  – З тих пір гаги живуть у нас постійно, і нікуди не відлітають. Хоча в історії колонії були і чорні дні: у 2003 році на тому ж острові Круглому з невідомих причин загинуло близько восьмисот особин гаг.
Проте з тих пір її місцева популяція відновилася. Зараз у нас мешкає до тисячі цих птахів, причому з Круглого вони розселяються і в акваторії Тендровської затоки. Їх одиничні гніздів'я знайдені також на островах Орлов, Бабін і Смалін».  
Харчуються гаги крупними молюсками – переважно, мідіями. І збільшення їх популяції означає, що їжі птицям вдосталь. А це вже позитивний чинник для екології: адже мідії є природними фільтрами морської води. І якщо їх багато, то це означає, що море біля берегів Херсонщини буде чистим.
 
 
 
Сергій Яновський
 
 
 
Джерело: Херсонці 


  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 330
  • Коментарів: 0
  • 10-04-2018, 11:26
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: