Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

 Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року
Креативні бібліотекарі Скадовської ЦБС намагаються перетворити її на дійсно культурний центр, і це їм вдається.  29 березня під час  урочистого відкриття міської бібліотеки-філії комунального закладу про роботу централізованої бібліотечної системи звітувала її директор Оксана Малашкова. Звіт, який супроводжувался демонстрацією слайдів, засвідчив величезну роботу, проведену минулого року працівниками бібліотеки та їх творчий підхід до роботи. Пропонуємо ознайомитись з найбільш яскравими моментами культурного життя Скадовщини минулого року, які відображають цей творчий підхід та показують, що Скадовська ЦБС –  справжній інформаційний, культурний та дозвіллєвий  центр міста. 
2017 рік був плідним і насиченим. Бібліотеки закладу взяли участь у ряді цікавих проектів, конкурсів. Деякі проекти започатковано бібліотеками закладу вперше, бо саме бібліотекарі є тією потужною рушійною силою, яка дозволяє генерувати свіжі ідеї та втілювати їх у життя.

На початку року скадовчанам було презентовано нове видання рідкісної книги всесвітньо відомого письменника, художника-футуриста, мистецтвознавця першої половини ХХ століття Давида Бурлюка "Морська повість". В основі твору - спогади автора про дні, проведені на острові Джарилгач. Мало того, що книга видана вперше в Україні, так ще й за ініціативи та на зібрані гроші скадовської громади! До збору коштів та презентації книги долучився і колектив КЗ "Скадовська ЦБС".

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

 

Для бібліотечних закладів району 2017 рік пройшов під знаком обласної національно-патріотичної акції "Ми - українци!", ініційованої Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова з метою виховання патріотизму на підгрунті вивчення національних традицій і позитивних прикладів з історії та культури українського народу. У межах проекту бібліотеками проведено багато різноманітних заходів та створено низку робіт у різних жанрах, за що бібліотека була відзначені оргкомітетом, потрапивши у п'ятірку кращих з 55 учасників.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

ЦБ для дорослих долучилась до проекту Молодіжної секції УБА "Display - кросинг", метою якого є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи, як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну, сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності бібліотек України, пошуку нових ідей та форм. Виставка, що кроссингувала бібліотеками у 2017 році, мала назву "Мрій! Читай! Мандруй!".

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Плідним і насиченим видався рік і для центральної бібліотеки для дітей. Скадовські читачі займали призові місця та були відзначені дипломами та подяками. Вже 4 рік поспіль у бібліотеці проходить районний етап фестивалю "Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви". На обласному етапі фестивалю фіналісти районного конкурсу показали високі результати. А дипломом лауреата фестивалю була відзначена учениця міської загальноосвітньої школи № 2 Ніка Голуб. Вона стала однією з кращих (ІІ місце) у категорії "читці-декламатори".

Кожного року бібліотека для дітей проводить районний етап обласного конкурсу "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини". За звання "Найкращий читач Скадовського району" змагались 17 учасників. Найкращими читачами стали Катерина Єрохіна та Дар'я Кравчук. Саме вони представляли район на обласному етапі конкурсу у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки.

У травні відбувся фінальний захід іноваційного проекту для учнівської молоді "Обласний профіквест: "В долонях степу і Дніпра". Гідною нагородою за напружену працю стало Гран-прі, який було присуджено команді Скадовського району. Наші профіквестівці отримали кубок головного призу та сертифікат на поїздку до Львова. Також І місце у категорії "Кращий гід-екскурсовод" отримала капітан Скадовської команди Ніка Голуб.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Бібліотека для дітей взяла активну участь в ІV обласному конкурсі на кращий правовий захід "Правові орієнтири". Переможцем районного етапу конкурсу стала робота бібліотекаря Валентини Свашенко "Юридичний практикум "Правові орієнтири у доросле життя".

Вагомим досягенням бібліотеки для дітей стало І місце в обласному конкурсі веб-проектів бібліотек, що обслуговують дітей, в номінації "Краща сторінка/група у соціальних мережах".

Центральна бібліотека для дорослих взяла участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Чорноморський зорепад". Учасниці бібліотечного клубу літературного читання з елементами театралізації "Smart'Y" посіли І місце.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Бібліотекарі бібліотеки для дітей взяли активну участь у фінальному заході обласної акції "П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!" Під час професійного модулю фестивалю було презентовано дві іноваційні ідеї книгозбірні для участі у VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних іновацій "Бібліокре@тив-2017": для молодших школярів - "Інтерактивна школа спілкування "Smart'Y" (автор ідеї М.Боднарюк) та для учнів середнього шкільного віку - "Путівник для допитливих "Скадовськ від А до Я" (автор В.Свашенко).

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Спільно з читачами у бібліотеці для дітей було започатковано творчий проект "Пиши, фантазуй, будь особливим!". Ініціатором конкурсу стала скадовчанка Ніна Соловйова, яка мешкає зараз у Києві. На майбутнє планується випуск збірки з творів учасників проекту.

Не менш захопливим був ІІ районний етап обласного інтелектуального турніру "Ігри патріотів Херсонщини". Порадували і результати обласного етапу. Олександр Фоменков з Благодатного посів у ньому ІІІ місце, а колектив центральної бібліотеки для дітей отримав Подяку за успішну організацію роботи з національно-патріотичного виховання та краєзнавчої діяльності, а ще 40 примірників добірки книг для дітей сучасних письменників. Також користувачі бібліотеки - серед переможців Всеукраїнського конкурсу "Творчі канікули".

Бібліотеки проводили уроки мужності і патріотизму, круглі столи, години спілкування, зустрічі з ветеранами, воїнами АТО, волонтерами. Мультиінформаційний дайджест "Були і будемо козаками!" відбувся у центральній бібліотеці для дорослих.

У День знань, 1 вересня, дітям влаштували зустріч із Борисом Бабенком, який належить до славного племені кобзарів. Борис Феодосійович - засновник просвітницького руху в Нікополі, учасник Революції Гідності, козар Київської Січі, нагороджений медаллю "Козацькими шляхами".

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

До дня народження міста за ініціативи міської ради та у співпраці з районним будинком культури  були проведені літературно-країзнавчі читання біля пам'ятника засновнику міста.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Щирою і цікавою стала зустріч з поетом Георгієм Крюковим, життя і творчий шлях якого тісно пов'язані зі Скадовщиною.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Знакова подія - презентація нової збірки віршів місцевої поетеси-аматорки Лариси Ковалюк - відбулась у центральній бібліотеці для дітей. Збірка була видана за безпосердньої участі книгозбірні.

У рамках Всеукраїнського тижня права серед інших заходів пройшов юридичний практикум "Поради на порозі самостійного життя" для учнів десятих класів. Міська бібліотека-філія разом з "Активною громадою Скадовщини" започаткували таку форму роботи з населенням, як форум-театр. Перши вистава мала назву "Право голосу переселенців".

Продовжується робота над проектом "З надією в серці". У мережі Фейсбук створено однойменну сторінку, модератором та адміністратором якої є колектив бібліотеки. Робота з користувачами з обмеженими фізичними можливостями є одним з пріоритетних напрямків роботи.

Минулого року бібліотеку для дітей відвідали гості - херсонські родини, в яких виховуються діти з особливими потребами. На них чекала захоплююча зустріч з казковими героями та майстер-клас з виготовлення сувенірів, а також подарунки - видання місцевого автора Володимира Завгороднього "Здраствуй, острів Джарилгач!", що нагадуватиме дітям про відпочинок на морі.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

По-особливому працівники комунального закладу провели захід, присвячений року Японії в Україні, - віртуальною подорожжю до Країни Вранішнього Сонця. Захід сподобався усім, тож було запропоновано і надалі подорожувати країнами світу разом з бібліотекою.  

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Найвагомішим здобутком за 2017 рік є вихід у світ книги Лесі Височанської "З історії бібліотек Скадовщини". До реалізації цього проекту долучились і шкільні бібліотеки.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Плідно працює при закладі клуб вихідного дня " У колі друзів" для дітей разом з батьками. Також започатковано нову традицію - відзначати день народження у бібліотеці.

Скадовської ЦБС. Досягнення і новації минулого року

Зустрічі проходять по-домашньому щиро, а кількість читачів постійно зростає. Бібліотеки КЗ "Скадовська ЦБС" стали справжнім осередком культурного життя для мешканців громади. Це не тільки територія читання, а й єдності, спілкування, творчості, втілення ідей. Територія, яка згуртовує.


 


 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 631
  • Коментарів: 0
  • 30-03-2018, 15:58

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: