Машина часу по-херсонськи: яким мріяли побачити місто у 1978 (відео)

 Машина часу по-херсонськи: яким мріяли побачити місто у 1978 (відео) 
Херсон: фантазії і реалії сімдесятих. У 1978 році, спираючись на генплан розвитку Херсона у новому ХХІ столітті, газета "Наддніпрянка" розмістила на своїх сторінках репортаж, яким буде Херсон майбутнього...
Наприкінці 1970-х, коли за твердженням Микити Сергійовича, країна повинна була вже жити при комунізмі, конкретну дату настання «світлого майбутнього» вже не поминали, хоча і вірили – буде! У 1978 році спробу заглянути в ХХІ вік зробила місцева херсонська газета «Наддніпрянська правда». Мабуть, найкоштовніше – те, що нині ми можемо без зайвих сантиментів зіставити буйство фантазії минулого з нашим сьогоденням.

Машина часу по-херсонськи: яким мріяли побачити місто у 1978 (відео)

на відео архітектор і градоначальник 80-х підтверджує плани розбудови Херсона
Отже, Херсон ХХІ століття. По задумах і розрахунках місцевих фантастів, чисельність населення у місті повинна досягти 900 тисяч чоловік (за офіційною статистикою, на 1 березня 2015 року в Херсоні проживали більше 292 тисяч чоловік; за даними на 1981 рік – 329 тисяч). До цього часу, звичайно, добудований «ажурний» міст через Дніпро, будівництво якого було вже почате в 1977 році. Тепер завдяки мосту на тролейбусі в лічені хвилини можна дістатися в новий район міста Херсона, який отримав назву «Цюрупінський». «Звідси прямій шлях на Крім», – писала «Наддніпрянка», можливо, маючи на увазі подальшу протяжність тролейбусних ліній. Оскільки на цей вид громадського транспорту наприкінці 1970-х робилася певна ставка. До цього часу в Криму вже майже 20 років діяв щонайдовший в світі тролейбусний маршрут протяжністю практично в 90 кілометрів. То чом би не пов'язати з півостровом ще і Херсон? Крім того, в 1978–80-роки окрім Цюрупінського напрями існував проект з'єднання мікрорайону Шуменського через селища Куйбишево (нині Зимовник) і Камишани з аеропортом у Чорнобаївці.
Далі у репортажі з ХХІ століття розповідається, який дивний вид відкривається з Цюрупінського мосту. Не відірвати око від дивної панорами лівобережних плавнів, де на намитій території площею не менше 400 гектарів розкинувся ще один новий мікрорайон Херсона, забудований 12–14–16-поверховими будинками, «які заглядають у дзеркало ріки». Тут живе не менше 50 тисяч жителів міста.
Нова будівля річкового і морського вокзалів по своїй архітектурі нагадує багатопалубний пасажирський лайнер, дивовижно красиво оснащений за останнім словом техніки ХХІ століття. Наприклад, широким ескалатором, який вивозить пасажирів від кромки причалу на величезну площу перед вокзалом. Звідки екологічно чистий і зовсім не дорогий для гаманця пасажирів тролейбус швидко домчить у будь-який район міста. Шкода, звичайно, що автор не додумався написати, до котрої години в його передбачуваному майбутньому ходив би цей транспорт. Невже цілодобово, без перерв і з дотриманням зручного для пасажирів графіка руху?
Повністю відбудований на початок ХХІ століття Таврійський мікрорайон займає площу 700 гектарів, і живуть там 100 тисяч жителів. Не менш Таврійського розрослися мікрорайони Шуменський і Корабел. Житловий масив Корабел збагатився ще одним кварталом з висотними будинками і величезним громадським центром з кінотеатром і готелем (добре, що тоді ще не відали про нинішні ТРЦ), побудованими на намитій території. Декілька нижче за Корабела за течією Дніпра розкинувся величезний Дніпровський парк, з озерами і водними атракціонами. Словом, дивне, екологічно чисте місто для людей – Херсон майбутнього. Та вже, мрії... мрії...
Схоже, єдине, що зумів передбачити автор у далекому 1978 році, так це поява «одоробла» на ім'я ТРЦ «Суворовський»:
«Здалеку видно висотний будинок, що доповнює ансамбль площі Суворова (сьогоднішньої Театральної). Він надає сучасного вигляду дорогій кожному херсонцю затишний вулиці Суворова».
Ось тільки «сучасній вигляд» улюблену херсонцями вулицю не лише не прикрасив, а і явно споганив.
 

 
Джерело:  favoritekherson

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 742
  • Коментарів: 0
  • 11-03-2018, 16:31

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: