Херсонці діляться особистими рецептами щастя

 Херсонці діляться особистими рецептами щастя 

Олексій ТУМАНОВ, фельдшер невідкладних станів:

— Сьогодні в Херсоні спокійно, принаймні зовні так здається. Але рівно чотири роки тому напруженість була сильною. Анексія Криму, тривога за майбутнє… Коли почали з’являтися військові, це у багатьох викликало побоювання. Потім до людей у військовій формі звикли і стали розуміти: якщо ми поблизу кордону, то ці військові — невід’ємна частина міського «пейзажу».

Що ж до морально-психологічної та фінансової кризи, то скажу таке: ми живемо в дуже непростий час, але я з оптимізмом дивлюся в майбутнє. У мене є улюблена робота, від якої я отримую задоволення. Так, робота виснажлива, доводиться бачити багато страшних речей, надзвичайних випадків. Але допомога потрібна всім. Ще одна моя зайнятість також пов’язана з медициною. Це робота в нашому футбольному клубі «Кристал». Я вболіваю за нього не один десяток років і радий, що зараз є частиною цього колективу.

А фінанси… Знаєте, грошей завжди не вистачає. А красти й обманювати не навчився. Зате совість — чиста. Радію успіхам доньки, люблю родину. Вважаю, що живу в чудовому місті з чудовими люди. Тому завантажувати себе негативом нема ні часу, ні бажання.

Ганна СИРЧИНА, асистент національного менеджера проекту Міжнародного торговельного центру:

— Є таке китайське прокляття: «Щоб ти жив в епоху змін!». Так сталося, що саме в цю епоху ми і живемо. Хоча так, певно, думає кожне покоління. На українців упав великий тягар — розбудова країни та війна водночас. Уже вісім років, як ми не маємо вдома телевізора, але коли перепадає його подивитися, починаєш розуміти людей, які роблять це хоча б зранку і ввечері. ТБ пригнічує: щось підірвали, збільшили тарифи, виріс долар, когось убили, зґвалтували…

Коли живеш реальним життям, а не телевізором, починаєш помічати і приємні речі. За останній рік змінилося багато. З подивом спостерігаю, як з’являються сонячні електростанції, нові ВЕС, навіть пенсіонери на дахах дачних будиночків почали встановлювати сонячні панелі та колектори. Скрутні часи вимагають від людей активності та креативності. І дуже приємно бачити, що людей, які «ввімкнули» мізки, все ж більше. З’являються крафтові виробництва, на локальному рівні створюється якісний продукт. Попри стереотипи, в Херсоні можна знайти роботу, нормальні пропозиції для фахівців різного профілю.

Приємно частіше чути українську мову і «гривня» замість «рубль». Ми стали більш відвертими. Бачимо часткову відбудову доріг, аеропорту, пожвавлення туризму на Херсонщині, уважніше ставлення городян до споживання енергії та поводження з відходами. Окремо хочу відзначити відновлення будівництва мостового переходу до Таврійського мікрорайону — це питання давно вимагало вирішення.

Сергій ЖИЖКО, програмний менеджер ХМІГ «Кип’яток»:

— Останнім часом я бачу великий сплеск активності молоді. Інколи хаотичної, але сам ріст активності мене радує. Особливо на тлі того, як у нашому місті реалізовуються програми розвитку та підтримки громадських діячів — від студентського самоврядування і волонтерства до розвитку територіальних громад.

Для мене важливими були зустрічі херсонських активістів під час заходів, організованих ГО «Дивовижні» (фокус-група, смузі-паті, фестиваль громадських ініціатив). Під час них активісти обговорювали майбутнє партнерство й ділилися баченням спільних цілей. Такі зустрічі мають відбуватися, а організовувати їх мають самі херсонці. Ці заходи допомагають об’єднувати зусилля і робити в нашому місті ті речі, до яких самостійно треба довго рости.

Місцеві досвідчені ГО дедалі частіше діляться досвідом з молоддю. Результатами їхньої діяльності в цьому напрямку стає зростання зацікавленості серед студентів. Також подобається зацікавленість молоді у прийнятті рішень, та найбільше — розуміння того, що перед прийняттям рішення треба добре повчитися робити це правильно. Саме це дає надію, що громадськість стане ще активнішою, згуртованою і зосередженою на конкретних цілях.

Андрій БРИНЯК, держслужбовець:

— Люди більше запам’ятовують негативні моменти. Особисто мені запам’яталась минулорічна епопея з маршрутним транспортом у Херсоні. Невдоволення людей якістю сервісу набуло значних масштабів. Вважаю, що ця проблема актуальна і сьогодні.

Ще одна негативна грань сучасності — ціни на комунальні послуги та рівень доходів громадян. Моєї з дружиною зарплатні ще поки вистачає на оренду недорогого житла, оплати комунальних послуг, нечастих поїздок до батьків та пари зустрічей на місяць з друзями в місцях дозвілля. Але придбати власне житло, працюючи в нашій державі, практично не реально для молодої сім’ї. Тому гірко бачити, як наші громадяни шукають кращої долі в європейських країнах. А чи багато хто з нас у працездатному віці задумувався, як це — прожити на розмір мінімальної пенсії, який є на сьогодні? А наші батьки якось виживають.

Звичайно, не залишають думки про війну на сході України. Ви помітили, що рівень занепокоєння наших співвітчизників цією бідою значно знизився? І в кожного на те свої причини.

Разом з тим, хорошого в житті набагато більше. Позитивні емоції з минулого року — це відвідування концерту «Океан Ельзи», відкриття туристичного сезону на Херсонщині, літній відпочинок, спілкування з однокласницею, котра приїхала з Португалії вперше за сім років.

Восени я кардинально змінив своє життя, пройшов конкурсний відбір до державної правоохоронної структури. Під час навчання в Одесі зустрів багато хороших людей: щирих, молодих, позитивно заряджених на модернізацію України. Думаю, рівень задоволення життям залежить від ставлення кожного до ситуацій, які щоденно виникають у нашому повсякденні. Я пам’ятаю слова свого друга, який говорив, що навіть у найскладніші моменти треба шукати щось позитивне. Так і роблю.

Іван АНТИПЕНКО
 

Джерело:  «День»

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 430
  • Коментарів: 0
  • 11-03-2018, 14:13

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: