Малолітні агресори псують життя дорослим і дітям (відео)

 Малолітні агресори псують життя дорослим і дітям (відео)

Час від часу по телебаченню українські глядачі чують шокуючі новини про дитяче насильство у навчальних закладах. Дякувати Богу, до стрілянини в українських школах, як в американських чи російських,  ще не дійшло, однак сцени побиття школярів, відзняті на мобільні телефони, справляють на всіх нас гнітюче враження.

Чи існує така проблема у навчальних закладах Скадовського району?

Виявляється, існує. І навіть не тільки у старшій школі, але і у дошкільних навчальних закладах.

Як стало відомо, непроста ситуація була в одній з дитячих груп одного дитячого садочку. Не будемо називати ані імені вихованця дитсадка, ані назви закладу. А суть справи така. Добре розвинений фізично хлопчик виявляє агресію до свої маленьких однолітків. Простими словами – він завзято лупцює дітей, особливо дівчаток і робить це настільки часто, наскільки залишається без контролю з боку вихователя. Діти плачуть від побоїв, скаржаться, бояться відвідувати дитсадок. А найголовніше – маленький хуліган не піддається вихованню.  Він наче заряджений на те, щоб робити дітям боляче і схоже, що це доставляє йому не просто задоволення, а й радість.

Звичайно, розбиратися у цій ситуації має досвідчений психолог, він міг би розробити методи впливу на жорстокого вихованця.

Але питання забезпечення психологічним супроводом вихованців дошкільних установ на даний період є проблемним, оскільки з 20 закладів дошкільної світи Скадовського району практичним психологом забезпечено лише один - ДНЗ «Червона шапочка» у м. Скадовськ.

Штатна чисельність вихователів також не забезпечує належного контролю за дітьми. Через велике навантаження, вони просто не в змозі вгамувати неспокійних агресивних дітей, які псують життя не лише дітям, а й їх батькам. Кому ж не боляче слухати скарги своїх дітей на знущання?

Ось чому цю проблему не слід замовчувати.

За даними Жіночого консорціуму України кожна третя дитина страждає від насильства.

Навіть побіжне опитування батьків та школярів показує, що дитяче насильство в тих чи інших формах має місце і у школах нашого району. У багатьох класах навчаються діти, які відрізняються зухвалою поведінкою, вони займають у класах лідируючі позиції і утримують їх фізичним впливом на однокласників. Подібне явище спостерігалося і раніше, проте не набувало такої гострої форми. Треба сказати, що неадекватна поведінка хуліганів приносить немало страждань дітям, котрі фізично слабші за лідерів, не можуть через слабкість характеру відстоювати свою гідність і незалежність. В українських школах розкрито немало випадків, коли з сумирних учнів хулігани збирали грошову "данину”. Доводилося втручатися батькам, але й це мало допомагало і лише переведення дитини в іншу школу, або в іншу групу дитячого садочку, якось вирішувало болісну ситуацію.

Нещодавно в одній з херсонських шкіл стався випадок, коли доведена скаргами сина на знущання, жінка сама пішла розбиратися у школу з кривдниками дитини. Але методи її "розборок” за допомогою сили завершились тим, що тепер її звинувачують у нанесенні тілесних ушкоджень. Така поведінка дорослої жінки подає негативний приклад вирішення конфлікту за допомогою сили. 

Наприкінці січня телекомпанією "Скіфія” транслювався сюжет про даний випадок. Про оцінку конфліктних ситуацій у школі, про дитячу агресію, про те, що її породжує і як з цим боротися, розповіла психолог Людмила Павловська, гість студії "Тема дня”. Пропонуємо переглянути сюжет, у якому розглядаються проблеми, типові не лише для Херсона.


Безумовно, сторона дитячого життя, про яку йде мова, є не головною і малопомітною у різнобічному житті навчального закладу. Зовні всі школярі життєрадісні і веселі, проте уважний погляд завжди може виділити дітей з пригніченим невеселим поглядом. Вони потребують допомоги, їх дитячі роки можуть бути назавжди отруєні жорстокими насмішками, глузуванням і навіть побоями.

Кожна проблема породжується суспільними причинами. Непрості умови виживання дорослих українців в умовах особистісної конкуренції, криміналізація і корупція в економічному житті, матеріальні труднощі життя відгукнулися і в дитячому середовищі. Інакше й не могло бути, бо ж діти є дзеркалом дорослих.

 

 

 

 

Юрій Васильєв

 


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 581
  • Коментарів: 0
  • 19-02-2018, 16:20

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: