Листування 500 тисяч мешканців Херсонщини у «Вайбері» може читати російська ФСБ

 Листування 500 тисяч мешканців Херсонщини у «Вайбері» може читати російська ФСБ 
Згідно даних статистики, Viber є найпопулярнішим мессенджером серед українців. За даними українського представництва компанії, цими мессенджером користуються більше 20 млн чоловік в Україні, тобто половина населення країни. Іншими словами, Viber використовує кожен другий українець. Це означає, що з 1 мільйона жителів Херсонської області близько 500 тисяч чоловік використовує цей мессенджер. Проте назвати Viber найбезпечнішим мессенджером складно. Є ряд прикладів, які доводять протилежне.
1. Сервіс Viber внесений до реєстру Роскомнадзора, що ставить під сумнів збереження даних користувачів, оскільки закон РФ зобов'язав всіх організаторів поширення інформації збирати, зберігати і надавати уповноваженим російським державним органам інформацію про дії всіх користувачів на своєму ресурсі. Йдеться не лише про всі контакти призначеної для користувача адресної книги і електронной пошти, але і про кількість і об'єм повідомлень, всі авторизації через сторонні сервіси, ведення особистого листування усередині інтернет-ресурсу, точному часі відвідин і інших метаданих. Крім того, російський "закон Ярової" зобов'яже організаторів поширення інформації передавати все листування і все інші повні дані про використання цього сервісу кожним користувачем.
2. Заради дотримання цього закону «Про персональні дані» мессенджер Viber вже перемістив свої сервера на територію Росії. «Ми перенесли сервера, як того вимагає закон. У Росії зберігатимуться номери телефонів, логіни і паролі користувачів», — розповіла представник Viber Media у Москві Олена Грачова, писали «Известия».
3. Учасникам реєстру організаторів розповсюджувачів інформації заборонили розкривати третім особам факти контактів з правоохоронними органами і вміст спілкування з ними. Такий пункт міститься у постанові уряду РФ, який у понеділок, 22 січня, було оприлюднено на офіційному порталі розкриття правової інформації. Іншими словами, тепер буде неможливо буде дізнатись, який з месседжеров або ресурсів передає у Роскомнадзор інформацію про листування користувачів.
Таким чином, хоч у компанії Viber стверджують, що на їх російських серверах лежать лише дані російських користувачів, підтвердити цю інформацію неможливо. А значить немає гарантій, що дані українських користувачів також не зберігаються на серверах в РФ.
Кореспонденти Херсон city намагалися зв'язатися з представниками кіберполіції у Херсонськоій області, проте вони повідомили, що не уповноважені давати такого роду інформацію, а у Київському відділенні не беруть трубку.
І ще ряд непрямих даних, як наприклад ip-адреси, через яких передається оновлення для дескопних версій Viber, є додатковим аргументом на користь того, що громадянам України варто було б замислитись про надійніші джерела зв'язку, які б не мали можливостей передачі особистих даних спецслужбам країни агресора.
В іншому випадку всі особисті проблеми, родинні розмови, ваше місцезнаходження, бізнес-діалоги, рахунки, фотографії, відео і інші цифрові дані, передані за допомогою цього мессенджера, можуть стати суспільним надбанням і використані ким завгодно в будь-яких цілях. 
Примітка: Згідно з необхідними дозволами для установки мессенджера Вайбер, кожна людина автоматично дає дозвіл на доступ до практично повної інформації у вашому телефоні. Нижче список найбільш ключових дозволів, з повним списком можна ознайомиться по цьому посиланню.  
1. Доступ до контактів (може копіювати всю вашу телефонну книгу)
2. Доступ до SMS (читати все ваші смс)
3. Доступ до камери (користуватися камерою телефону/комп'ютера без вашого відома)
4. Доступ до мікрофону (слухати і записувати, що відбувається біля телефону або комп'ютера, також без вашого відома)
5. Доступ до геолокациі (знати, коли, де і в який час ви знаходитеся або знаходилися)
6. Доступ до файлів мультимедіа (може мати доступ до всіх ваших фотографій, відео, аудіо, файлів, які знаходяться на комп'ютері або телефоні, а також копіювати і пересилати їх)
 

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 420
  • Коментарів: 0
  • 23-01-2018, 07:17

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: