Бюджет 2018 року Скадовською міською радою прийнято. Добрий він, чи потребує внесення змін?

 Бюджет 2018 року Скадовською міською радою прийнято. Добрий він, чи потребує внесення змін? 
Бюджет 2018 року Скадовською міською радою прийнято. Здавалось би це добра новина. 
Але, як інформує на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Олександр Яковлєв, особисто він та ще декілька депутатів голосували проти такого бюджету.
Чому проти? А тому, що депутати, які не підтримали його прийняття, вважають цей бюджет популістським. Заплановані "цікавинки", як то житло для медиків, допомога школам, поліклініці,  фонтан, алея закоханих та інше, за словами Олександра Яковлєва, можуть бути вирішені лише за рахунок більш актуальних та нагальних проблем міста, адже "бюджет не резиновий".
Отже, житло для медиків. Сьогодні, коли у державі розпочата реформа медичної галузі, залучення кваліфкованих спеціалістів до роботи у громаді постає надзвичайно гостро. Потрібна мотивація, а значить потрібно і житло. Але робити квартири у приміщенні молочної кухні в Скадовську, як це передбачили у міському бюджеті - це не правильно, вважає міський голова. Запропоноване приміщення для цього не пристосоване. "Але ж "опозиція" каже - що з того, шо то молочна кухня - головне процес перетворення цього об'єкта в квартири, - пише Олександр Яковлєв. - За кошти, які збираються виділити міська та районна влада на цей проект, можна купити 2 нормальні квартири для медиків".
Далі - цікавіше. На ремонт КНС №4 виділили "смішні" 150 тис. "Звісно, доведеться додавати з вільних залишків, щоб зробити там не гірше ніж на КНС № 5", - повідомляє міський голова, який вважає нормальний ремонт насосної станції першочерговим для курортного міста. Але депутати в першу чергу запланували "співфінансування соціальних об'єктів - школи, комп'ютери для поліклініки".
"Але ж усе, що пов'язано з освітою (дитячі садки, школи, позашкільна освіта), культура, пільгові перевезення, пільгові харчування - це все завдання бюджету районного рівня - і це чітко прописано в бюджетному кодексі", - наголошує Олександр Яковлєв.  Чи депутати цього не знають? Чому тоді з року в рік зростають витрати міського бюджету на утримання дитячих садків, та інших не властивих функцій.
У 2018 ріці з необхідних 16 млн на дитячі садки, як зазначено у публікації, міська рада виділила 7 млн грн. Міський голова підкреслює, що "тільки наявність додаткових вільних коштів та важливість соціальних проектів може бути підставою для співфінансування з боку міської ради".
Внаслідок прийняття такого бюджету міської ради доведеться відмовитись від багатьох проектів ремонтних робіт. Олександр Яковлєв перераховує ці "жертви":
"З проекту бюджету, поданого виконкомом, знімаємо кошти з ремонту покриття по вул. Свободи, знімаємо ремонт вул. Іллінська, викреслюємо будівництво дренажного каналу по Софіївській, зменшуємо суму фінансування по КНС №4, будівництву кільця (Сергівська-Джарилгацька), прибираємо фінансування на завершення реконструкціїї Набережної та ще деякі проекти".
Крім того, як зазначено у дописі, на таке співфінансування немає відповідних районних програм.  А про програму "Дороги 2020" депутати, мабуть, забули. "Але, якщо не вкладати кошти в цю програму, то вона так і залишиться на папері", - нагадує міський голова.
Нагадує він і про проблеми мікрорайону "Біла Акація", які навіть у програмі не прописані.
У 2018 та 2019 роках зберігається надходження акцизного податку з продажу пального до бюджетів міст, у зв'язку з чим Олександр Яковлєв вважає за необхідне "усю суму акцизу, і навіть трохи більше, спрямовувати на будівництво доріг". 
Тим не менш, бюджет є і починає втілюватися, хоча, як зазначає очільник міста, доведеться його трохи підправити.
"Вже виконується проект реконструкції по вул. Маріїнська, виконується проект по ремонту спортивного майданчику по вул. 33 Гв. Дивізії, 11. Є задуми, щодо проведення масштабної реконструкції виходу на пляж по вул. Морська", - розповідає міський голова у своїй публікації. Повідомляє він і про проблеми з розробкою ДПТ, про проведення обстеження тротуарів вулиць Покровська та Джарилгацька (від Сергіівська до Покровська), про роботу щодо розподілу вільних залишків коштів.
У першу чергу, вважає Олександр Яковлєв, необхідно виділити кошти на об'єкти, які не були закінчені у 2017 році, а потім вже починати інші програми. 

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 831
  • Коментарів: 0
  • 9-01-2018, 12:50
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: