Херсонський обласний кардіологічний диспансер отримав диво-техніку із США

 Херсонський обласний кардіологічний диспансер отримав диво-техніку із США 
Підступна сердечна аритмія стає причиною раптових смертей начебто абсолютно здорових людей. Це коли раптово серце дає збій і життя деколи навіть підлітків обривається під час фізкультурного кросу або звичайного скопування городу. Визнаючи величезну небезпеку недуги і його поширення, держава ще у 1996 році профінансувала придбання для Херсонського област­ного кардіологічного диспансеру апарату для дослідження електрофізіології серця німецької фірми «Сименс». А з грудня 2015-го на базі ХОКД відкрили ще і Центр аритмології.
Німецький апарат для медустанови виявився незамінним. Адже без нього поставити діагноз і призначити ефективне лікування було б складно. Але будь-яка навіть найнадійніша техніка має обмежений ресурс, і у випадку з ЕФД-апаратом він вже вичерпався. Через кожних 2—3 години він перегрівався і потребував відключення на якийсь час.
Працювати в таких умовах стало практично неможливо. Керівництво диспансеру неодноразово зверталося і в обласну раду, і в Міністерство з проханням виділити кошти на заміну устаткування. Чиновники це визнавали, але покупку відкладали, доки головний лікар ХОКД Олег Мазуряк не звернувся до всіх народних депутатів України від Херсонщини.
— З п'яти наших парламентарів відгукнулися лише двоє, але лише один з них (Федір Негой) зумів достукатися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. А главі Кабміну України тема виявилася близька і зрозуміла: при перебуванні міським головою Вінниці він сам доклав немало зусиль, щоб там з'явився і свій Центр арітмології, і ЕФД-апаратура. З його допомогою з держбюджету і асигнували 4,7 млн. гривень на нове устаткування, — розповів Олег Мазуряк. — У грудні кардіодиспансер отримав довгоочікуваний апарат останнього покоління фірми «Бостон сайентіфік» із США. Як у нас, техніка подібного рівня є лише у Києві — в Інституті кардіохірургії ім. Амосова і в кардіологічній клініці імені Стражесько.
Завідувач Центром аритмології при ХОКД Сергій Похилько говорить, що диво-техніка із США вже працює в тестовому режимі.
— Порівняно до старого апарату новий — це як мобільний телефон з 1990-х і сьогоднішній айфон. У «старичка» було лише 16 каналів передачі інформації, а в американського апарату — всі 80. Він дозволяє швидше і точніше визначити, в якій саме ділянці серд­ца зачаїлася патологія, поставити діагноз і призначити лікування. До того ж, час обстеження пацієнта скорочується з годин до хвилин, — задоволений лікар-кардиолог Костянтин Макієнко. — А перших пацієнтів почнемо приймати вже з лютого 2018 року.
У кардиодиспансері підкреслюють: роботи для устаткування ЕФД-діагностіки тут буде чимало. Адже на Херсонщині близько 400 тисяч жителів страждають різними серцево-судинними захворюваннями — від гіпертонії до ішемічної хвороби. З них майже кожен шостий потребує діагностики і лікування аритмії. Отже американське устаткування в центрі аритмології простоювати не буде. Бюджетні гроші витрачені не даремно: завдяки ним буде врятовано не одне людське життя.
 
 
Сергій Яновський 
 
Джерело: Новий день

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 984
  • Коментарів: 0
  • 7-01-2018, 21:46
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: