Що символізують страви на столі у Святвечір?

Що символізують страви на столі у Святвечір?

Різдво Христове – час духовного очищення, злагоди й любові. Ми наводимо лад не лише у своєму домі, але й у своїх душах – прощаємо своїх ворогів. I коли у наших серцях запанують мир та спокій, беремося до приготування традиційних 12 страв.

У християнській традиції страви символізують дванадцять апостолів. Також святковий стіл символізує і інші християнські цінності:

1. Кутя – варена пшениця з медом і маком є актом жертви Богові, бо пшениця з медом – це сакральна частина святої вечері. Мак – символ мучеництва, безневинно пролитої крові. Мед – символ чистоти, Божого слова.

2. Горох – символ Божої весни, яка завжди відроджується в людині після занепаду.

3. Капусняк – капуста виступає як символ простоти і одночасно міцності, єдності навколо однієї твердої основи.

4. Борщ – символ торжества добра. Оскільки господиня готує пісний борщ із різних простих рослин, які дарує їй земля, так само християнин вишліфовиває свою волю із простих щоденних малих здорових практик, які почерпнув з родинного будинку або доброго християнського суспільства. Різдвяний борщ заквашується попередньо приготованим квасом з буряків, тому має темно-червоний колір. Він ще символізує кров вифлеємських дітей, знищених за наказом Ірода.

5. Голубці – сама назва цієї страви вказує на її символічність. Голуб – символ Божої любови, символ Святого Духа, символ краси і сили, отриманого від Творця.

6. Риба – у ранньому християнстві риба була прийнята як символ Христа багатьма Отцями Церкви. Знак риби був першою монограмою Христа. Грецька абревіатура ИХТИОС - ім'я Ісуса читається як "риба". Саме брати-рибалки стали першими учнями Ісуса, який сказав їм, що вони будуть "ловцями людей". Віруючі, учні Христа, як і Він же, уподібнювалися рибам, які перебувають у безпеці лише у "воді вчення". Три переплетених риби або три риби з однією головою символізують Трійцю.

7. Вареники – символізують достаток. Місце людини Господь призначив в Царстві Божому, де вона відчуває себе добре "як вареник у маслі".

8. Млинці – своєрідний символ сонця. Новим Сонцем для християн став Ісус Христос.

9. Каша – символізує продовження роду, це Божий народ, який консолідується навколо новонародженого Ісуса. Каша є символом загального союзу людей завдяки освяченню людського роду, що до нас прийшло через втілення Сина Божого.

10. Пиріжки (коржі) – символ здоров'я і щастя, які людина зможе отримати в постійному спілкуванні з новонародженим Ісусом.

11. Компот (узвар, вода) – представляє життя, яка надає кожній людині. Свята вода є символом очищення тіла і душі.

12. Пампушки – святі на небі, які повірили в Ісуса і отримали вічне життя. Їх мільйони, і кожна людина, зокрема християнин покликаний до солодкого, повноцінного, вічного життя.

Основною стравою Святвечора вважається кутя, і символізує вона ніщо інакше, як людину. Складатися це страва має з 7 компонентів:

- Макітра – це глина, з якої створена людина. Тобто, це символ нашого фізичного тіла, яке "зліпив" Господь

Вода – це життя людини, протягом життєвого шляху.

- Мед дає смак нашої куті і символізує тим самим смак до життя, наші почуття і емоції.

- Горіх, навіть за формою нагадує мозок людини, означає мислення, свідомість, тобто людське «Я».

- Мак пробуджує парапсихологічні здібності і є символом неприборканого духу людини.

- Виноград – це плетиво долі.

- Пшениця – це зерно, яке людина залишить після себе на землі.

Ідея Різдва полягає в походженні людини в далекому минулому від сил добра, істини і правди. В людській душі завжди оживало щось натхненне з наближенням Свята Різдва. Те, про що можна сказати так: якщо людина правильно дивиться на світ, то вона завжди може оживити в собі віру в людство, незважаючи на всю дисгармонію і розлади життя.

 

Джерело

  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 330
  • Коментарів: 0
  • 6-01-2018, 20:57
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: