Чаклунські таємниці і загадки Кам'янської Січі

 Чаклунські таємниці і загадки Кам'янської Січі 
Немало містичних таємниць і нез'ясовних поки що загадок зберігає Кам'янська Січ на Херсонщині. Так, у 1990-х роках археологи під час розкопок на відстані близько двох кілометрів від самої Січі виявили два вкрай дивних поховання чоловіків. Замість монет на їх очних западинах лежали камені, а груди були пробиті дерев'яним колом. Так могли ховати чаклунів і козаків-характерників, яких теж зараховували до них.
Забобонні обивателі побоювалися, що у могилі померлі, приятелюючі з потойбічними силами за життя, можуть переродитися і вийти з поховань злісними вурдалаками, які почнуть пити кров живих людей. Щоб вони цих людей не побачили, очі небіжчиків закрили важкими каменями, а вбиті коли повинні були перешкодити їм піднятися із землі. Хоча це — не більше ніж припущення. Завідувач сектором «Кам'янська Січ» Національного заповідника «Хортиця» Андрій Лопушинський говорить, що письмових свідоцтв про те, як ховали чаклунів і характерників, не збереглося — до нас дійшли лише уривчасті народні перекази. «Можливо, такі ж поховання є і безпосередньо на Кам'янській Січі. Проте підтвердити або спростувати цю версію не можна — адже козацькі могили ще не вивчені», — пояснив Андрій Лопушинський.
Втім, вкрай дивні знахідки трапляються і при розкопках житлових козацьких куренів на Кам'янській Січі. Поряд з втоптаними у землю риб'ячими кістками тут трапляються і людські зуби. Причому в чималій кількості: лише у одному з куренів ученим їх попалося 5 штук. Можна допустити, що їх вибили у банальній бійці між січовиками. Але не виключено також, що їх з якихось міркувань закопували навмисно — з наговором-заклинанням на здоров'ї або невразливість проти зброї. Тепер з'ясувати це складно — знання про козацькі прикмети і чаклунські ритуали до нас не дійшли. Проте те, що вони були — сумніву не підлягає.
Хоч січовики і вважалися захисниками християнської віри проти магометан, до релігії у них було досить спрощене відношення — воїни її пристосовували до свого образу життя. Тому у храмах вони могли зберігати зброю, бойові прапори і військову казну. А віра у Бога не заважала вірити у прикмети, як вірять у них українці і зараз. Та і само по собі існування характерників, які вміли відводити очі ворогові і перетворюватися на різних тварин, було наочним підтвердженням того, що у світі є місце таємничим силам, які особливі люди можуть використовувати по своєму бажанню.  
 
 
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
 
Джерело: Херсонці
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 669
  • Коментарів: 0
  • 2-01-2018, 18:42
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: