Радіоактивне зараження зафіксували на Херсонщині

 Радіоактивне зараження зафіксували на Херсонщині 
Після аварії в Челябінській області Росії через територію Херсонщини також пройшла «хмара» рутенію. За даними обласного Гідрометцентру, раніше присутність цього елементу у нас не фіксувалася взагалі.
А зараз рівень зараження їм у районі Каховки підскочив до дванадцяти мілібеккерелів при гранично допустимій нормі у п'ятсот мілібеккерелів. Це ще небагато: у сусідньої Одеської області забруднення склало цілих 45 мілібеккерелів.
Але найстрашніше, що ніхто не знає, чим нам це загрожує: на Херсонщині взагалі немає ні фахівців, які раніше працювали з рутенієм, ні устаткування, яка може виявляти його сліди в грунті, воді і повітрі.  Начальник Гідрометцентру Херсона Юрій Киріяк говорить, що для аналізу проби довелося відправляти аж до Києва.
Як би там не було, але присутність радіоактивного елементу, нехай навіть і у слабкій концентрації, на користь людському здоров'ю не піде.  Адже він має властивість накопичуватися в організмі, як накопичуються радіоактивний цезій і стронцій після катастрофи на Чорнобильській АЕС.
 
 
 
Джерело: Херсонці
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 2 618
  • Коментарів: 0
  • 4-12-2017, 19:58
реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: