"Фішки" медреформи: Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію

 "Фішки" медреформи: Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію 
З 1 січня 2018 року українці лікуватимуться за новими правилами. А це означає, що саме зараз необхідно знайти лікаря, який буде надавати вам медичну допомогу, та укласти з ним договір. Як правильно це зробити та що буде в разі ігнорування нововведень МОЗу України?

Лікаря треба знайти обов'язково

Ходити по лікарях за старою схемою більше не вдасться: нововведення не залишаться на папері. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтанюк розповів, що без направлення від сімейного лікаря не можна буде проконсультуватися у лікарів вузького профілю – стоматолога, кардіолога, хірурга тощо.

Отже, обрати терапевта, сімейного лікаря чи педіатра треба обов'язково. Можна ходити до одного лікаря всією сім'єю або заключити договори з різними лікарями: наприклад, дорослі оформлюють відносини з терапевтом, який їм подобається, а дитину можна записати до педіатра. Якщо визначитися з лікарем важко, варто попитати друзів або знайомих – з яким лікарем будуть співпрацювати вони. Якщо варіантів нема, треба звернутися у місцевий відділ охорони здоров'я. Там нададуть повну інформацію про лікарів, до яких можна буде звернутися. Обирати лікаря за місцем реєстрації або проживання, як це було раніше, більше не обов'язково.

Павло Ковтанюк розповів, як обрати дійсно хорошого лікаря. За його словами, лікар має добре виконувати свою справу, вміти на ранній стадії діагностувати хворобу та комплексно підійти до лікування свого пацієнта. А коли людина не задоволена роботою свого лікаря, вона зможе анулювати контракт з ним та підібрати собі іншого лікаря. Сплачувати за роботу домашнього лікаря українцям не потрібно, це робитиме держава.

Підписуємо необхідні документи

Після того, як визначилися з лікарем, треба підписати декларацію, на основі якої і буде надаватися медична допомога: консультації, призначення діагностики, лікування, профілактичні щеплення тощо. Міністерство охорони здоров'я опублікувало зразки документів, які підписують лікарі з пацієнтами.

"Фішки" медреформи: Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію

"Фішки" медреформи: Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію 

"Фішки" медреформи: Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію

 

Заклади первинної медичної допомоги, в просторіччі - поліклініки, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров'я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Як правило, документ не має строку дії, поновлювати щороку, якщо все влаштовує, його не треба.

Для підписання угоди з терапевтом або сімейним лікарем необхідно надати паспортні дані та ідентифікаційний номер. Для укладення декларації з педіатром надається свідоцтво про народження дитини та паспорти і коди обох батьків або, у разі їх відсутності, опікунів.

Декларація заповнюється в електронному вигляді. Вона з'явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде СМС-повідомленням. Якщо ж у людини немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує її документи, щоб долучити їх до декларації. Потім він має роздрукувати декларацію, яку пацієнт підпише у двох примірниках. Один примірник залишається у нього, другий – у лікаря. Після цього можна звертатися до лікаря за допомогою.

На випадок відпустки або хвороби у лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги.

В МОЗ України закликають не сплачувати лікареві за його роботу. З наступного року заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Планується, що за кожного пацієнта медик отримає 370 гривень. Варто зауважити, що лікар має право взяти не більше двох тисяч пацієнтів – саме стільки дозволяється законодавством.

 

 

Джерело: odesa.depo.ua

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 947
  • Коментарів: 0
  • 20-11-2017, 14:18

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: