У нас немає адекватної медицини, а медична реформа дає шанс на її появу - Євген Комаровський

 У нас немає адекватної медицини, а медична реформа дає шанс на її появу - Євген Комаровський 

Євген Комаровський в ефірі "112 Україна" розповів про своє ставлення та очікування від медичної реформи. 

У нас немає адекватної медицини, а медична реформа дає шанс на її появу - Євген Комаровський

"Що я думаю про медичну реформу? Якихось глибоких змін у рамках чинної системи ніхто не передбачив, для глибоких змін потрібна реформа не тільки медичної, а й юридичної системи та економіки. І взагалі - гроші потрібні. Без грошей нічого не буде. Медики загалом ставляться до реформи скептично, але розглядають її як неминуче зло. Це менше зло, ніж неприйняття реформи", - зазначає ведучій передачі "Школа доктора Комаровського".

Серед плюсів реформи лікар Комаровський називає перш за все те, що ця реформа дозволяє лікарям отримувати досить різну зарплатню, яка виходить за тарифну сітку.

"Це важливо, оскільки головний лікар матиме достатньо великий вибір лікарів. Але зараз ви ніякими пряниками не заманите спеціаліста у конкретну лікарню, тому що все, що він заробить, – це зарплата у 4 тисячі гривень. А все інше йому доведеться якимось чином заробляти на хворих. А тут ніби впроваджуються зовсім цивілізовані правила, згідно з якими хороший лікар і адекватний, який розуміє, що таке добре і що таке погано, і який думає не тільки про себе, головний лікар, може принципово все змінити. Але люди - безініціативні, не розуміють, що таке сучасне лікування, вони звикли користуватися цією всією маячнею, яка продається в наших аптеках. Вони, звісно, ніяких медичних реформ не хочуть", - підкреслює Комаровський.

Лікар наголошує на необхідності розуміння великої складності реформи.

"Ця реформа вимагає великої активності в інтернеті. Там і електронний запис, і в тебе реєстр твоїх пацієнтів, електронна картка пацієнта, спілкування і так далі. А в нас у половини лікарів немає навіть адреси електронної пошти, ви розумієте? Вдумайтесь в це. І ми їх збираємось реформувати. Ще раз кажу - в кожного лікаря до реформи купа питань та претензій", - каже Євген Комаровський.

На підтвердження своєї думки він наводить такий приклад:

"Лікарі отримують змогу лікувати за цивілізованими протоколами лікування. Розумієте, зараз лікар не може вижити, він змушений виживати з відсотків від ліків, з вигадування діагнозів, які нікому не потрібні. У нас немає адекватної медицини. Ця реформа дає шанс на її появу. А це дуже немало, мені здається. А для вас, пацієнтів, головний плюс в тому, що ви отримуєте надію хоч якусь частину медичної допомоги отримати безкоштовно. А зараз такого нема".

Після реформи, як зазначає лікар, в першу чергу мають змінитися кваліфікація та рівень оплати лікарів і медсестер.

"За жебрацькі гроші не можна мати цивілізовану медицину, - підкреслює Комаровський. - Ми хочемо, щоб у нас були європейські лікарі за українську зарплату? Це неможливо. Але у мене таке враження, що у Верховній Раді реформу читали і зрозуміли максимум три-чотири людини".


Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 395
  • Коментарів: 0
  • 18-10-2017, 19:27

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: