Як заробітчанину передати гроші в Україну: старі і нові схеми з цінами

 Як заробітчанину передати гроші в Україну: старі і нові схеми з цінами 
Чим активніше з введенням безвіза наші люди біжать на заробітки за кордон, тим більше пересилають родинам грошей на батьківщину.

У 2016 році українські заробітчани перевели в нашу країну тільки з Польщі $ 1,2 млрд. У нинішньому році фінансисти очікують значного приросту транзакцій.

«За підсумками поточного року очікуємо зростання обсягів переказів мінімум в 2 рази», - констатував керуючий директор «Кредит Оптима Банк» Ігор Львов.

Далі - про те, якими способами можна перевести зароблені на чужині гроші рідним і близьким в Україні, так, щоб комісії не з'їли більшу частину переводу. На прикладі наймоднішої у наших людей Польщі.
 
1. Українські банки з польським корінням

В Україні працює кілька таких банків. В одному з них для переказів українських заробітчан навіть запустили спеціальний тарифний пакет. За 100 грн. клієнту відкривають рахунок в злотих або євро з одночасним доступом для власника і його рідних.

До рахунку додається банківська карта і інструкція для працівника польського банку - щоб нічого не наплутав з переводом. Українцю досить звернутися в будь-яку філію того ж банку в Польщі, надати реквізити і паспорт, і гроші відправлять в Україну. На місці вони з'являться через 3-5 днів.

При наявності окремого рахунку в польському банку, комісія за перерахування коштів складе 10 злотих за кожен перевод. Клієнту без відкритого рахунку доведеться розщедритися на 20 злотих.

В Україні експерти рекомендують оформляти рахунок на людину, яка буде отримувати гроші. При знятті коштів в банкоматі це переваг не дасть. Зате власник рахунку зможе отримати перевод в касі банку і в тій валюті, в якій він був відправлений. За отримання коштів в касі буде стягуватися комісія - 1,5%, але не менше 20 грн.

Можна оформити і рахунок в банку в Польщі і «прив'язати» до нього кілька карт. Але для цього доведеться зібрати пакет документів.

«Відкрили рахунок в польському банку, отримали картку для користування на місці, а дублікат можна вислати родичам в Україну, і вони зможуть знімати кошти в банкоматі. Але для обслуговування в місцевих банках треба тільки офіційне працевлаштування і багато часу на оформлення документів », - пояснив директор департаменту банкнотного банкингу АБ« Експрес-Банк »Андрій Львів.

З документів може знадобитися контракт з роботодавцем, із зазначенням заробітної плати, підтвердження місця проживання, ID-карта (якщо є), закордонний паспорт.
 
 2. SWIFT-перекази

Не дорогим виявиться і перевод через систему SWIFT. Правда скористатися ним можуть лише офіційно працевлаштовані українці. Щоб відправити гроші цим способом, відправник і одержувач повинні попередньо відкрити в польському і українському банках рахунки. Причому неодмінно в одній і тій же валюті. Щоб відправити гроші, відправнику потрібні тільки реквізити рахунку одержувача.

Сам перевод обійдеться в порівняно скромні 0,5-1,5% (в залежності від тарифів банку). Політика системи SWIFT »така, що дозволяє кожному банку самостійно встановлювати комісію за перерахування коштів.

«Наприклад, у нас при перерахуванні $ 1000. комісія 0,5%, а зі збільшенням суми вона зменшується. Але це при переводах за межі України », - зазначив Андрій Львів.

До цього треба додати комісію за зарахування коштів на рахунок в українському банку і видачу готівки в касі і банкоматі (від 0,5 до 3%), а також неминучі курсові втрати. Адже з польськими злотими працюють вкрай мало банків, і рахунки доведеться відкривати в доларах або євро. А значить, відправник втратить на обміні злотих на долари, а одержувач - доларів на гривню.
 
3. Електронні платіжні системи

Можна скористатися і міжнародними електронними платіжними системами-гаманцями - Payoneer, Skrill, PayPal, WebMoney та іншими. Але при виборі системи важливо передбачити, як одержувач коштів (сім'я в Україні) зможе отримати гроші.

«По суті, в Україні відносно просто можна вийняти гроші тільки з двох систем - Payoneer і Skrill. З PayPal, наприклад, можна тільки заплатити за послуги в інтернет, перевести в готівку гроші не вийде. Більш того, завести гроші на гаманець, власником якого є громадянин України, теж не вийде », - розповів нам український фрілансер, який працює із закордонними клієнтами.

Щоб використовувати Payoneer або Skrill для переказу коштів, одержувачу і відправнику доведеться зареєструватися в системі. Послуга ця безкоштовна і не дуже складна, але потребує деяких навичок роботи в мережі.

Після реєстрації система запропонує прив'язати до облікового запису банківську карту. Підійде будь-який пластик Visa або MasterCard. Подальша робота в системі дуже проста. Гроші можна перевести буквально в два кліка на смартфоні або комп'ютері.

Правда за таку зручність прийдеться неабияк розщедритися. Payoneer стягує абонплату близько $ 30 в рік навіть за умови відсутності транзакцій. Комісія при виведенні коштів на платіжну карту - 2%.

Skrill абонплати не встановлює. Але бере комісію навіть за зарахування коштів - в Польщі 1,9%. Одержувачу коштів в Україні доведеться додатково витратити 1,9-3,5% в залежності від виду карт, щоб перевести в готівку кошти. В обох випадках будуть стягуватися комісії при знятті коштів у банкоматах.
 
4. Міжнародні системи грошових переказів

Найшвидший і доступний спосіб передати гроші в Україну - міжнародні системи переказів. Наприклад, Western Union, MIGOM, MoneyGram. Отримати переказ від них можна практично в будь-якому українському банку. Та й швидкість на висоті - через годину гроші вже на руках у одержувача.

Але швидкість і зручність обходяться недешево - за визнанням експертів, це найдорожчий спосіб передати гроші. Тарифи МПС для кожної країни індивідуальні і можуть дуже відрізнятися. Наприклад, при перерахуванні по Western Union з України $ 450-500 комісія складе $ 40. В середньому ж комісія варіюється в діапазоні 5-12%.

«Іноді МПС проводять тимчасові акції всередині однієї країни для перерахувань за різними напрямками, сильно знижуючи комісії. Ми, як банк, за розрахунками бачимо, що у них відрізняється клієнтська комісія », - констатував Андрій Львів.

5. Валіза

Нікуди не подівся і перевірений дідівський спосіб - перевезти гроші готівкою. Самостійно в Україну можна ввезти без декларування до 10 тис. євро. Але такі суми, попереджають експерти, більш-менш безпечно везти тільки літаком.

При подорожі на автобусі ризики втрати коштів збільшуються. Не кажучи вже передачі грошей «кур'єрами» за скромну плату. Також кожному заробітчанину і одержувачу його коштів не варто забувати, що законодавство вимагає сплатити податки з отриманих доходів. Для гастарбайтера - це 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Одержувач фінансової допомоги повинен задекларувати її в податковій декларації. І теж заплатити з неї податок. Звичайно, якщо проявить свідомість.
 
 
 
Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 527
  • Коментарів: 0
  • 11-10-2017, 21:58

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: