День українського козацтва 2017: найвідоміші отамани

 День українського козацтва 2017: найвідоміші отамани 

14 жовтня в усій країні відзначається День українського козацтва. Для нас це дуже важливе свято, адже ніхто не зможе посперечатися з тим, наскільки великим був вплив козацтва на історію України. І  напередодні такого свята - розповідь про найвідоміших отаманів нашої країни.

Найвідоміші отамани України

Дмитро Вишневецький

 

День українського козацтва 2017: найвідоміші отамани

 

Потомствений староста і спадкоємець. У 1554 році став стражником Хортиці. Там він і спорудив кріпосне містечко — прототип Запорізької Січі. Так само, добре відомий завдяки своїм військовим походам на Крим. Але у 1563 році він з військом зазнав поразки. Вишневецький був схоплений у полон і був переданий турецькому султану для страти. Вбили його дуже жорстоко – повішенням за ребро. До речі, саме через таку смерть в народі Вишневецького пов'язують з легендарним козаком Байдою.

Петро Конашевич-Сагайдачний

 

День українського козацтва 2017: найвідоміші отамани

 

Саме з цією людиною пов'язані найбільші успіхи козацтва в історії України. До речі, саме він вперше назвав себе Гетьманом. У 1606-1614 роках провів кілька вдалих походів на Крим, де розбив ханське військо, захопив кілька найбільших турецьких фортець. Так само, він дуже вміло використав морський потенціал, і на чайках допливав навіть до Стамбула.

У 1618 році почав Московський похід, в рамках якого розгромив дуже багато сіл і міст на території сучасної Росії. З часом козаків вже було близько 40 тисяч. І завдяки такій значній армії, Петро Конашевич-Сагайдачний зумів добитися ряду принципових поступок для козацтва та населення України від поляків, за що підтримував їх у війні, на якій і помер гетьман. Сагайдачного було поранено отруєною стрілою, і до кінця своїх нею він відчував страшні муки.

Іван Сірко

 

День українського козацтва 2017: найвідоміші отамани

 

А цей козацький отаман став легендарним ще за життя. За деякими даними, він брав участь більш ніж в 250 боях. А за кілька нападів на турецькі й кримські фортеці отримав від ворогів прізвисько «Урус-шайтан». До речі, а саме цікаво, що на знаменитій картині Рєпіна зображений саме Іван Сірко.

До речі, помер він не в бою, а в своєму маєтку на пасіці на території сучасної Дніпропетровської області.


 

  

Джерело: Знай.ua

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 499
  • Коментарів: 0
  • 11-10-2017, 20:51

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: