Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових 

4 жовтня відзначався Всесвітній день захисту тварин. Але у публікації мова йде про тварин, які захищають людей. Не завжди як Рекс, що затулив собою двох воїнів – інколи вони просто розряджають обстановку, щоб бійці АТО не з'їхали з глузду від цієї окопної війни. 

Біля бійців на Донбасі постійно крутиться багато котиків. Українські військові до котів ставляться з любов'ю та повагою, бо вони їм і антидепресанти, й друзі, а інколи бувають такі ласкаві, що навіть ловлять мишей. Атошні собаки попереджають бійців про обстріли, знищують гризунів, розряджають обстановку та підвищують настрій. Допомагають знизити рівень холестерину, разом з котами випрошуючи найжирніші шматки.

Але на позиціях живуть не тільки коти і собаки, а й качури, кролі, папуги, морські свинки й навіть лисеня. Бійці розповідають цікаві і зворушливі історії про своїх пухнастих (пернатих, волохатих, зубатих) друзів. 

ЛАКІ: СОБАКА – СЕПАРСЬКІ РОЗТЯЖКИ ЗНІМАКА

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Безпородний цуцик Лакі самотужки навчився знімати ворожі розтяжки і вже мінімум чотири рази рятував життя бійців.

"Першу зняв коли йому було місяці чотири: почався обстріл він злякався, побіг і наткнувся на розтяжку, - розповідає демобілізована військова Джейн. - Його після цього місяць шукали, потім вирішили що поранений і десь помер у лісі. Але через місяць його випадково знайшли. Напівмертвий (шкіра і кістки) в розбомбленій будівлі, він вже навіть не ворушився, просто коли почув нас, спробував заскавчати. Думали не виживе, а він виявився сильний! Через 3 тижні вже бігав, красунчик!"

Ще через два тижні хлопці з сусідньої позиції попросили поділитися з ними собаками – всі їхні загинули. А пес на бойовій позиції – це майже необхідність, собаки передчувають обстріли, чують, коли до позиції підкрадається ДРГ, здатні знаходити сліди чужинців у повній темряві, часто спрацьовують там, де не бачить тепловізор. Тож, хлопці відвезли їм двох цуциків: Лакі та його сестру. (на фото – мама Лакі, і він серед інших цуценят).

"Це було десь о дванадцятій годині дня, ми почули, як в лісі вибухнула розтяжка, а через 30 хвилин прибіг Лакі, - згадує Джейн, як цуцик зняв другу розтяжку. - Потім він зірвав розтяжку вже навмисно - ми бачили в бінокль, як він ходив, шукав, нюхав, крутився, різко побіг і пролунав вибух".

І що цікаво – Лакі обходив всі розтяжки якщо ішов із людьми, а зривав їх тільки коли був сам. Джейн каже – його ніхто цьому ніколи не вчив.

"Гадаю, він просто, як будь-який собака, маючи хороший нюх і пам'ять, перший випадок із свого життя, коли він мало не загинув, запам'ятав. Потім другий раз він, я думаю, знову випадково потрапив на розтяжку, а потім вже, швидше за все, почав їм, так би мовити, мститися. Або, може, це для нього гра".

РЕКС ПРИКРИВ ВОЇНІВ СВОЇМ ТІЛОМ

У зоні АТО під час обстрілу пес прикрив собою двох українських бійців, взявши на себе удар. Більше двох годин лікарі боролися за його життя і таки врятували хороброго собаку.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело: АСАП ЕМС Хоттабич/Facebook

"Під ранок з-під обстрілу рятувальники "ASAP RESCUE" вивезли двох поранених бійців. Як тільки вони повернулися на позицію, до них привезли важко пораненого пса, який закрив собою ще двох бійців і взяв весь удар на себе. Незважаючи на те, що він не зміг захистити від поранення свого господаря, пес кинувся рятувати інших. Як наслідок у тварини серйозно пошкоджено шию, грудну клітку, роздроблена верхня частина лапи", - розповіли в благодійному фонді "АСАП ЕМС Хоттабич".

ЗІПА ВЕРЕМІЇВНА – ДРУГ І ОБЕРІГ

Атовець першої хвилі Андрій Гуменюк починав добровольцем в УНСО, потім служив в 54 орб, в роті вогневої підтримки. За освітою – історик. Завжди мріяв про собаку. 

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових 

 

Фото з архіву Андрія Гуменюка

Зіпа була звичайним цуценям-безхатьком і невідомо, як би склалася її доля, якби мале брудне звірятко не підібрав добрий хлопець. Вони зустріли одне одного ще на навчаннях, разом поїхали на передову, обидва були поранені, повернулися додому і тепер друзі - не розлий вода.

"Зіпа стала кожного дня проводжати мене на пробіжку, потім стала з нами бігати. Повний взяла собі манеру перекладати наші речі. Спочатку крала у всіх хлопців, потім зупинилася на мені. Одного разу вона мій берц віднесла і поставила до двох пар берців іншого хлопця – акуратненько так, п'ятка до п'ятки. Я півдня пролазив не міг знайти".

Зіпа наводила порядок у наметі, коли всі вкладалися спати, вмивала Андрія і "розчісувала" йому зубами волосся. А коли невдячна людина спросоння лаялася на неочікувані прояви турботи, починала стрибати по інших ліжках. Але все одно її всі дуже любили. Через два місяці навчань підрозділ направили на передову: спочатку на три дні в Маріупольський аеропорт, потім - в лісосмугу біля річки Кальміус. І почалися в Андрія та Зіпи військові будні.

"Вона дуже допомагала нам як психолог, відчуває настрій. Крім того, дуже швидко спрацьовує на всі сторонні звуки й шерехи, завдяки їй ми могли знати, коли коїться щось не те. Охороняла нас під час виходу, попереджала про посторонніх", - розповідає Андрій.

30 жовтня Андрій та Зіпа потрапили в аварію: їхали на бойове, відмовили гальма і машина врізалася в фуру.

"Ми із взводним влетіли головами у лобове скло. Добре, що перед цим вдягли каски. Зіпа сиділа в мене на руках. Я чого й руку зламав – прикрив її і в бардачок вдарився"

Андрія тоді відвезли до лікарні, Зіпу - до ветеринара, в одного зламана рука, в іншої – стегно. До лютого обидва відлежувалися, а як оклигали, одразу повернулися до своїх, в село за 13 км від передової. 

"Ми приїхали на нову располагу вже пізно ввечері, в наметі було пусто й холодно, хлопці на чергуванні, - розповідає він. - Я розтоплюю буржуйку, Зіпа посеред намету стоїть. Тут заходить чорна кішка, іде до Зіпи і впирається головою їй у бік. Моя собака спантеличено дивиться на мене, я так само на неї. Раніше цієї кішки тут не було. Зіпа прийняла її до нас в компанію, далі ми вже утрьох спали".

Після року в АТО Андрій і Зіпа повернулися додому. Собака стала сімейною улюбленицею і швидко адаптувалася до мирного життя. Єдине, до чого звикнути не може – її людина тепер ходить на роботу без неї. Вранці Андрій уходить, а Зіпа лягає біля дверей і до вечора чекає на нього.

МАТІР'Ю ЇМ БУВ РОЗВІДНИК МАЗУР

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Світлина, на якій боєць АТО годує кошеня з пляшечки, буквально розірвала соцмережі. Український військовий і котики – не дивно, що фото миттєво зібрало тисячі лайків і перепостів. Журналісти розшукали атовця з цього фото, Денис Мазур професійно займається спортом, а до війни працював діджеєм. Добровольцем пішов на Донбас. На час, коли було зроблене фото, він був в батальйоні УНСО розвідникрм-радистом.

"Ми дуже часто виходили на один і той самий об'єкт, де в нас була постійна точка спостереження, - розповідає Денис. – Ми її ніколи не змінювали, але якось на кілька тижнів перемістилися в інше місце. А коли повернулися, побачили в окопі кошенят. Тоді ми провели на точці десь троє суток, але їхня мама так жодного разу і не з'явилася. Командир сказав, що в такому разі забираємо їх із собою, самі відгодуємо і пороздаємо".

Так семеро кошенят переїхали до військових на стаціонарний пост. Хлопці купляли в магазині молоко і годували малечу з пляшечки. Одного разу, коли цим займався Денис, його сфотографували побратими.

Коли кошенята підросли, їх роздали жителям селища неподалік Гранітного. Денис каже – нікого вмовляти не доводилося, багато хто хотів мати кота від бійців АТО.

КЄША-БЕЗПІЛОТНІК

Після того, як ці фото потрапили у "Фейсбук", як тільки того птаха не називали: "Папуга-безпілотник", "засланець", "друг пірата", "хунтівський папуга, на рахунку якого сотня згвалтованих російськомовних снігурів-епілептиків". Насправді, це просто Кєша.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело фото: Олександр Кіндсфатер/Facebook

"Він прилетів на позицію в 10 км., від ближнього населеного пункту, - розповів прес-офіцер ОТУ "Маріуполь" Олександр Кіндсфатер. Це він із Кешею на фото, яке було зроблено восени 2016 року на позиції "Айдару" біля Тарамчука. – П'ять хвилин посидів на гілці, потім перемістився на стіл польової кухні, а ще через годину вже облаштовувався на плечах в бійців, вимагаючи уваги, ласки і насіння. Не довго думаючи, назвали його Кєшею. До нашого приїзду Кєшка вже став повноправним господарем ВОПу, чудово орієнтуючись за маршрутом: кухня, стіл і рука того, хто чимось пригощає". 

Розмовляти цей папуга, на жаль, не вміє. Але дуже кмітливий. Кєша зарекомендував себе дуже комунікабельним птахом, полюбляє, коли з ним спілкуються, грають та чешуть голівку. Єдине, до чого його ніяк не могли привчити – улітати якомога далі від зони небезпеки під час обстрілу. Кєша вперто шукав притулку на деревах. Хоча птаху і так пощастило: дожив до холодів, а там його віддали на зимівлю у селище.

КАЧУР ГВАРДІЇ "ЗОЛОТИЙ"

Качур гвардії "Золотий" воює з 72 бригадою більше двох років, їздив на всіх видах техніки, хіба що з парашутом не стрибав. Під час шикування він завжди в строю, встає посередині між бійцями.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело фото: Сергій Місюра/Facebook

"Гвардії качур Золотий - незамінний боєць механізованої роти, який удостоєний почесного звання Гвардії за службу!". Більше двох років разом з нами, у 72 Гвардійській бригаді, на передку. Їздив на всіх видах техніки, залишилося, правда, йому ще стрибнути з парашутом. Завжди був з воїнами при всіх обстрілах. На побудові завжди в строю і стає в шеренгу, між бійцями. Постійно перевіряє на розрив штани і берці — погана міцність — він їх дискваліфікує", — розповідає офіцер ЗСУ Сергій Місюра.

БУРМИЛО – АТОШНИЙ ГРЕМПІ-КІТ

Це Бурмило і його бояться навіть суворі воїни.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

 Джерело фото: Іван Хащина/Facebook

Колись він був лагідним домашнім котом на імя Димок. Покинутий власниками Димок приблудився до бійців АТО і показав себе добрим та ніжним котом, вдячним за харчі і ласку.

"Але після лиха, яке з ним трапилось, ми за похмурий погляд перехрестили ми його в Бурмила, - розповідає колишній кулеметник 72 омбр Іван Хащина. - 23 лютого орки, перепивши "бояришніка" на своє окупаційне свято, почали нас обстрілювати з "Васильків", а потім ще й поперли в атаку. Коли почався обстріл, один з бійців забіг в маленький бліндаж, а за ним забіг, шукаючи порятунку, наш Димок. Одна із мін влетіла прямо в бліндаж і боєць разом з котом отримали контузію. Добре хоч осколками не побило! Орків ми відігнали, поранених відправили до Волновахи, а Бурмило ходив і кавчав так що аж кров холонула!" Кіт дуже важко переживав контузію, міг цілий день просидіти біля бліндажу, дивлячись в одну точку, а потім вчепитися комусь в руку чи ногу. Собаки обходили його десятою дорогою, бо нападав і на них, налякав навіть вівчарку мінометників. Вбивав мишей, але не їв. Він взагалі більше нічого не їв крім бичків в томаті, зате якщо бачив в когось в руках ці консерви, то чіплявся на штани і відставав тільки тоді, коли одержував порцію риби. Багато хто з хлопців хотів забрати кота додому, але ніхто не знав, як перенесе дорогу агресивна тварина з пошкодженою психікою. Ходили чутки, що Бурмило так і живе в АТО, тероризуючи місцевих собак і мишей, потім – що його забрали до санаторію. Але згодом виявилося, що кота зрештою відвіз до себе додому один з бійців.

СКАЛЬПЕЛЬ І ВАТКА – СВИНКИ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Морські свинки Скальпель і Ватка – тварини-талісмани "Госпітальєрів".

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело фото: Євген Титаренко/Facebook

"Знайомтеся - Скальпель і Ватка. Це два мега чувака госпітальєрів. Знайшлися вони в Пісках. Якийсь турботливий господар залишив їх у самостійне плавання. Ці свинки побували в Пісках, Широкино, Маріці - їм є, що розповісти", - розповідає госпітальєр Євген Титаренко. Цим дописом він розпочав цикл "Свинки швидкого реагування" і пообіцяв викладати фотографії їхніх пригод.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Фото підписано: "Скальпель и Ватка не завжди дотримуються режиму припинення вогню. Вони зупинили ДРГ, як результат – 8 полонених і три поранених вороги".

ДОПА І ГЄПА НА СТРАЖІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ

Цуценята Допа і Гєпа охороняють кордон між Харківщиною та Донеччиною.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело фото: Олег Слободян/Facebook

"Цей будиночок зробили бійці Нацгвардії на одному з блокпостів на кордоні між Харківською та Донецькою областями. Дворняжок назвали Адольфович і Маркович. Адольфовича сфотографували, а Маркович втік кудись. "Він трохи шуганий", - вибачилися бійці", - розповів начальник прес-служби Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

Джерело фото: Олег Слободян/Facebook

АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС

Бійці АТО знайшли в розваленому домі поранене лисеня, вилікували і зробили щеплення. Назвали лисичку Алісою, вона дуже незалежно поводиться, але дозволяє себе гладити.

Тварини – герої АТО: 10 смішних, повчальних та сумних історій про друзів військових

 

 Джерело фото: Євген Шовковичний/Facebook

"Лис бойовий, ручний з відремонтованою лапкою і всіма щепленнями, на повідку. Живе в підрозділі "Білий Горобець". Знайшли в зруйнованому будинку - мати кинула, вони підібрали. Коти і собаки при частинах давно вже мене не дивують. Не мати їх – то ознака дурного смаку. Але от щоб лисиця… АТО не перестає дивувати", - розповідає волонтер Родіон Шовковичний.

 
 

Джерело: depo.ua
Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 604
  • Коментарів: 0
  • 9-10-2017, 17:33

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: