Обговорення земельної реформи провела у Херсонській області Асоціація дорадчих служб

 Обговорення земельної реформи провела у Херсонській області Асоціація дорадчих служб
У Херсонській області пройшли виїзні громадські обговорення на тему «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій».

Обговорення проводились експертами НАСДСУ 14-15 вересня в Бериславському, Іванівському та Нижньосірогозькому районах, повідомляє прес-служба Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

Заходи мали на меті ознайомити мешканців громади з думками фахівців та надати можливість селянам висловити своє ставлення до питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Питання ринку землі в Україні поділило громадськість на два табори. З одного боку – прихильники абсолютно відкритого ліберального ринку, з іншого – представники консервативних кіл, які вбачають в знятті мораторію більше ризиків ніж можливих переваг. Про це йшлося під час семінарів-обговорення які відвідали 164 особи: представники районних адміністрацій, районних рад, держгеокадастру, голови сільських рад, землевпорядники, представники громадських організацій, сільгоспвиробники, фермери, землевласники.

На думку керівника Сільськогосподарської дорадчої служби Лариси Артеменко, мораторій на продаж землі, що діє в Україні, обмежує конституційні права власників земельних паїв, в результаті чого вони не можуть повноцінно розпоряджатися своєю власністю, а також отримувати достойну орендну плату за паї. За її словами, зняття мораторію на продаж землі та відкриття ринку, дасть поштовх розвитку агровиробництва, в тому числі - органічного, сприятиме створенню нових робочих місць на селі, покращенню добробуту селян (власників земельних паїв), оскільки вартість паю може значно зрости. «Розумні люди не будуть продавати свої земельні паї за безцінь, а стільки дискусій і навіть суперечок на цю тему виникає тільки тому, що селяни дуже погано поінформовані чи дезінформовано», - підсумувала експерт. Великий агробізнес зацікавлений у продовженні мораторію на продаж, тому що на цей момент витрати на оренду сільськогосподарських угідь доволі не високі – на рівні 40 доларів  за гектар на рік.

За словами кандидата економічних наук, професора МАУП О. Федорчука фактично ринок землі в Україні існує вже не один рік. Тож головне завдання держави – легалізувати цей процес, що забезпечить реалізацію прав громадян. Але існують і певні ризики. «Перехід до ринку землі має бути поступовим і виваженим, до нього треба ретельно підготуватися, - зазначає фахівець. - Ринок землі має бути інструментом розвитку сільського господарства, сільських територій, а не інструментом вирішення певних політичних питань, перерозподілу прав власності на землю тощо. Але без ринку землі економіка не розвивається».

Деякі власники земельних паїв у Іванівському районі говорять: «Мораторій на продаж землі робить українців біднішими. Він вигідний корупціонерам, олігархам і великому агробізнесу. Ринок землі вигідний простим селянам-власникам паїв.» Вони хочуть мати можливість реалізувати своє конституційне право розпоряджатися своєю власністю.

Голова фермерського господарства «Нива» Малишенко А.Н. наполягав: «Необхідно закріпити на законодавчому рівні запобіжники щодо будь-яких спекулятивних елементів та корупційних складових. Вивчити досвід зарубіжних країн, врахувати всі плюси й мінуси, зрозуміти страхи наших громадян та вивести це питання з політичної площини виключно в економічну, - говорить фермер. – Забезпечити цивілізований обіг земель сільськогосподарського призначення, гарантувати захист родючості землі, звести до мінімуму ризики має відповідна законодавча база.»

Ці громадські обговорення дають можливість сформувати єдину позицію – яких змін зараз потребує сфера земельних відносин.

Довідка по НАСДСУ

Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:  http://www.dorada.org.ua

 

Джерело: Херсон.city

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 884
  • Коментарів: 0
  • 26-09-2017, 07:07

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: