Пільги на комуналку дістануться лише обраним

 Пільги на комуналку дістануться лише обраним 

Прийшла осінь, на носі опалювальний сезон і для багатьох постає питання "чи дасть держава субсидію". Це турбує різні верстви населення - від квартирантів, які живуть без будь-яких договорів, до цілком забезпечених громадян, які працюють на мінімалку і отримують решту зарплати в конвертах.

Уряд не приховує, що в цьому році хоче скоротити субсидії для 2 - 3 мільйонів сімей з більш, ніж 7 мільйонів. Почали з соціальних нормативів, які скоротили з 1 травня. Потім в хід пішла "важка артилерія" - зміна термінів опалювального сезону.  У 2017 і 2018 роках громадянам субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

Також за новими правилами, переплата за холодну і гарячу воду, опалення, буде повертатися в бюджет. І, якщо ви економили при субсидії і споживали менше норми - все спишуть з рахунків. Також не нараховуватиметься субсидія при наявності двомісячнох заборгованості по оплаті ЖКП.

При призначенні субсидії тепер будуть враховуватися доходи за попередні півроку, а не за рік, як було раніше. Все через те, що з 2017 року мінімальна зарплата в Україні зросла до 3200 грн. І, відповідно, так як не враховуватимуться нижчі доходи за кінець минулого року, значна частина одержувачів субсидії втратить на них право.

Субсидія дозволена тільки тим українцям, які віддають за комуналку більше 15% від свого доходу. А після підвищення мінімальної зарплати в два рази офіційний дохід українців зріс, і тепер багато сімей вже не підпадають під показник в 15%.

Мінімальна заробітна плата основна причина не отримати субсидію. Так цієї осені субсидій можуть втратити мільйон українців. За підрахунками експертів, пільговиків має стати як мінімум на 20% менше. У групі ризику - безробітні, студенти та заробітчани.

"Якщо раніше розрахунок субсидії вівся виходячи з ваших доходів за минулий рік, то тепер будуть враховувати доходи тільки з 1 січня. Фактично будуть враховувати підвищену мінімальну зарплату. Таким чином досить багато українців втратять пільгу", - пояснив екс-заступник міністра економічного розвитку ЖКГ Олександр Мазурчак.

"Допомогти" залишитися без субсидії українцям можуть і сусіди. Втім, поки на місцях немає достатньої кількості людей, які могли б перевірити всіх пільговиків. 

Соціальні інспектори виїжджають в разі конфлікту. Наприклад, якщо сусіди настукали в соцоргани, що за стінкою живе далеко не одна бідна пенсіонерка, а ціле сімейство, хоча держава їм покриває комуналку.

"Можуть писати листи, що в родині є ті, хто відправився на заробітки в Європу і надсилає скажені гроші. У таких випадках інспектори приходять і перевіряють, хто в квартирі проживає. А таких дуже багато. Працюють неофіційно, отримують зарплату, плюс один з членів сім'ї може перебувати на заробітках. Перевірити таких українців поки складно, але це справа часу,  відсівати будуть всіх", - розповідає експерт Олександр Охріменко.

Українці, які не змогли оформити субсидію через відсутність офіційної реєстрації, мають можливість повторно звернутися в органи соціального захисту, оформивши договір оренди житла в довільній формі. Але орендарі навряд чи кинуться оформляти субсидії. Це пов'язано з тим, що оренда житла в Україні в 90% випадків є тіньовою, - орендодавці не афішують факт здачі в оренду житла.

Система субсидій існує в більшості країн. Її основна роль, допомога малозабезпеченим людям. Для порівняння, в тій же Польщі - тільки 2% населення отримують субсидію. Поляки пояснюють - така "розкіш" у них доступна тільки дуже малозабезпеченим. В Україні часто підтримку від держави отримують ті, хто її не потребує. Наприклад, на зловживання часто йдуть люди, які отримують високі доходи в тіньовому секторі економіки, хоча за офіційними даними отримують тільки мінімальну зарплату.

На кінець минулого опалювального періоду субсидії отримувало 6 млн 145 тис. 329 сімей. На даний момент житлові субсидії отримує 5 млн 429 тис. З початку року на виплату субсидій було витрачено 35 млрд грн бюджетних коштів, ще на дані цілі в державному бюджеті на 2017 рік передбачено близько 26 млрд грн. 


Джерело: znaj.ua

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 262
  • Коментарів: 0
  • 10-09-2017, 17:15

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: